Kısa kısa...

Hürriyet Haber
06.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme: 06.12.2000 - 00:01

Dışbank'da yeni atama

DIŞBANK İnsan Kaynakları ve Organizasyon'dan Sorumlu Yönetici Direktör olarak görev yapan Feyzan Sayalı, İnsan Kaynakları ve Organisasyon'dan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı'na atandı. 1964 doğumlu Sayalı, Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nden mezun. İş hayatına 1988 yılında başlayan Sayalı 1999 yılında Dışbank Ailesi'ne katıldı.

Demirbank iştirak satıyor

DEMİRBANK Yönetim Kurulu, Demir Havacılık A.Ş.'deki banka iştirak hisselerini satma kararı aldı. Demirbank'dan Borsa'ya gönderilen açıklamaya göre, Demir Havacılık A.Ş.'ye ait yüzde 99.98 oranında ve 1 trilyon 999.6 milyar lira nominal sermaye payı, toplam 2 trilyon 89 milyar 582 milyon lira bedelile Demir Finansal Kiralama A.Ş.'ye satılacak.

Prim yüzsüzleri açıklanacak

ÇALIŞMA ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan, ‘Prim yüzsüzlerini’ teşhir edecek. Okuyan, SSK'ya 10 milyar liranın üzerinde prim borcu olan şirket ve kuruluşların her 6 ayda bir kamuoyuna teşhir edileceğini, bu uygulamaya Ocak ayından itibaren başlanacağını bildirdi. Okuyan, sözkonusu uygulamayla, SSK işlemlerinde şeffaflığın sağlanacağını ayrıca prim tahsilatının arttırılacağını söyledi. SSK'nın başkanlığa dönüştürüleceğini ve bu başkanlığa bağlı Sağlık İşleri Genel Müdürlüğü ile Sigorta İşleri Genel Müdürlüğü'nün oluşturulacağını anlatan Okuyan, böylece sağlık ve sigorta işlerinin birbirinden ayrılacağını kaydetti.

SSK'nın taşınmazları Emlakbank'a

TÜRKİYE Emlak Bankası A.Ş, Hazine adına satılmak üzere SSK'dan devir alınan taşınmazları ihale yoluyla satışa çıkardı. Emlak Bankası'dan yapılan açıklamada, 3917 sayılı yasanın 7. maddesi gereğince Hazine adına satılmak üzere SSK'dan devir alınan taşınmazların, 25-28 Kasım tarihlerinde gazetelere verilen ilanlar ile peşin bedel üzerinden ihale yoluyla satışa çıkarıldığı belirtildi. İhalenin kapalı teklif mektubu alınması ve daha sonra açık artırmaya dönüştürülmek suretiyle yapılacağı bildirilen açıklamada, 250 milyar lirası noter huzurunda olmak üzere, İhale Komisyonu'nun SSK'dan iştirak edecek gözlemci ile birlikte oluşturulacağı kaydedildi.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı