« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kısa kısa...

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Kürekçi de dopingli çıktı

27. Yaz Olimpiyat Oyunları'nda 4. doping olayı dün meydana geldi ve Letonyalı kürekçi Andris Reinholds'un dopingli olduğu açıklandı. Erkekler tek çiftede yarı finale kalan Andris Reinholds'un, yapılan kontrollerde, steroid nandrolone maddesi kullandığı belirlendi. Dopingli çıkan 4. sporcu olan Reinholds, oyunlardan ihraç edildi.

Ruslar kılıçta şampiyon

ESKRİMDE son müsabaka olan erkekler kılıç takımda, Rusya şampiyon oldu. Serguei Charikov, Stanislav Pozdniakov ve Alexei Frossine'den oluşan Rusya takımının ardından gümüş madalyayı, Fransa (Damien Touya, Julien Pillet, Mathieu Gourdain, Cedric Seguin), bronz madalyayı da Almanya (Wiradech Kothny, Alexander Weber, Dennis Bauer) kazandı.

Kule atlamada altın Wilkinson'un

OLİMPİYATTA bayanlar 10 metre kule atlamada altın madalyayı, ABD'li Laura Wilkinson kazandı. Elemeler sonunda 5. sırada bulunan 22 yaşındaki ABD'li sporcu Laura Wilkinson, 543.75 puan toplayarak altın madalyaya ulaştı. Mexico City-68'den sonra bu dalda finalde yarışan ilk ABD'li sporcu olan Wilkins, bu başarısıyla 36 yıl aradan sonra ABD'ye bu dalda altın madalya kazandırmış oldu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler