Kısa kısa...

Hürriyet Haber
24.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

Arabam.com'da ilk otomobil teslimi

AĞUSTOS'un 21'inde ‘‘Arabam.com’’u ‘tık’layarak ilk araba satın alan Samer Gezer, arabasına kavuştu.

Palio 1.6 marka araba satın alan Gezer, internet aracılığıyla araba satın almanın çok cazip olduğunu söylerken, ‘‘Arabam.com'da 21. yüzyıla yakışır şekilde arabaların tanıtımları, fiyat seçenekleri her şey harikaydı’’ diye konuştu.

Arabayı doğum yapan eşine hediye aldığını belirten Gezer, ‘‘Eşime hamileyken doğum hediyesi olarak araba alacağımı söylemiştim. Çocuğumuz doğdu. Şimdi 20 günlük’’ dedi.

Arabam.com müşterisi Samer Gezer, arabasını inceledikten sonra, Milpa Bölge Sorumlusu Nurettin Mutlu'dan anahtarı teslim aldı. ANKARA

İnternet vergi dairesi genişliyor

İNTERNET Vergi Dairesi uygulaması, kurumlar vergisi mükellefleri için de hizmet vermeye başladı. Maliye Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Gelirler Genel Müdürlüğü'nün www.gelirler.gov.tr adresinde adresinde hizmet veren web sitesinde, internet vergi dairesi uygulamasına, kurumlar vergisi mükellefleri de dahil edildi. Kurumlar vergisi mükellefleri internetten, vergi dairesinde mevcut mükellef kimlik bilgilerini, yıllık beyan edilen vergilerde 1999 vergilendirme dönemine, aylık vergilerde 2000 vergilendirme dönemlerine ait beyan edilen vergilerle ilgili tahakkuk, tahsilat, vadesi gelen ve gelmeyen borç bilgilerini öğrenebilecek. Ayrıca mükellefler, bu dönemlerle ilgili olarak verilen ek beyanlar ve vergi inceleme sonuçlarına göre, ikmalen ve re'sen tahr edilen vergilerle ilgili tahakkuk, tahsilat, vadesi gelen ve gelmeyen borç bilgilerini sorgulayabilecek.

Vergi dairesi otomasyon projesi (VEDOP) kapsamına verilen bu hizmetten yararlanmak isteyen mükelleflerin internet hizmetleri başvuru formunu doldurması, formun alt kısmında yer alan beyan metnini imzalaması, kurumlar yetkilisi ya da kurum yetkilisinin zarf teslim yazısıyla yetkilendirdiği bir kişinin, bu belgelerle birlikte bağlı olduğu vergi dairesine gelerek başvuruyu fiilen yapması gerekiyor.

Kapalı zarf içinde alınan kullanıcı kodu ve şifresi ile ayrıca dağıtımı yapılan vergi kimlik kartı numarasının girilmesinden sonra, mükellefler hesap bilgilerine erişebilecek. İnternet hizmetleri başvuru formu www.gelirler.gov.tr internet adresinden doldurulup, çıktı alınabilecek veya vergi dairesinden istenebilecek.

Türk ve Yunanlı yelkenciler buluştu

YUNANLI yelkenciler 10 adet yarış teknesi ile geçtiğimiz haftalarda Türkiye'ye geldi. İlki 1979 yılında yapılan Pire-Kuşadası, Kuşadası-Pire Yat Yarışı, 2001 yılında farklı biçimde yeniden tekrarlanacak. Bu nedenle Rodos Yat Kulübü Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri geçtiğimiz hafta Marmaris'teydi. 10 yarış teknesi ile Türkiye'ye gelen Yunanlı yelkencileri, Türk Denizcilik Cemiyeti Komodoru M. Nail Keçili ve Marmaris Yat Kulübü Komodoru Fikret Bayraktaroğlu ağırladı. Yunanlı Komodor Stavras Stamatis ve fahri başkanları Nikitas Neofytoy, Türk-Yunan dostluğunu pekiştirici iki adet işlemeli tabağı Komodor Keçili'ye armağan ederken, Keçili de Yunanlı Komodor ve Admiral'e ‘‘Sailing to Padadise’’ adlı kitapları hediye etti.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı