Kısa kısa...

Hürriyet Haber
21.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

Opet halka açılıyor

1992'den bu yana akaryakıt dağıtım sektöründe faaliyet gösteren Opet Petrolcülük AŞ halka açılıyor. Yurtiçinde ve yurtdışında eş zamanlı olara halka açılan şirketin yurtiçi konsorsiyum liderinin Finans Yatırım, yurtdışı konsorsiyum liderininse ABN Amro olduğu belirtildi. Halka arz, şirketin 1 trilyon 84 milyar lira olan sermayesinin, 6 trilyon 394 milyar lira bedelli, 1 trilyon 576 milyar lira mevcut ortakların rüçhan haklarının kısıtlanması yoluyla bedelli olmak üzere 9 trilyon 55 milyar liraya yükseltilmesiyle yapılacağı açıklandı. Ödenmiş sermayesinin yüzde 17.4'ünü halka açacak olan şirketin, elde edeceği geliri Marmara Ereğlisi'ndeki yatırımlarında ve bayi ağını genişletmede kullanacağı bildirildi.

Egsbank'tan ev onarımı kredisi

EGS Bank, ‘İkinci konut kredisi’ ve ‘Ev onarımı ve tamamlama kredisi’ adıyla iki yeni krediyi uygulamaya soktu. EGS Bank'tan yapılan açıklamaya göre, ikinci konut kredisi, özellikle yeni konut sahibi olmak isteyen banka müşterilerine, eski konutunu satmadan yeni konut sahibi olma olanağı tanıyor. EGS Bank ayrıca, mevcut bireysel kredi portföyüne ek olarak ‘Ev onarımı ve tamamlama kredisi’ de kullandıracak.

Dardanel yabancı ortak arıyor

BANKALARA olan 66 trilyon liralık borcunu ödeyebilmek için sermaye artırımına gidecek olan Dardanel, 60 trilyon liralık hisse satışı yapmak için ortak arayışına girdi. Dardanel-Önentaş Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Önen, hedeflerinin dünya markası haline gelmek olduğunu, bu büyümeyi sağlamak için yabancı ortak yatırımcı aradıklarını söyledi. Dardanel Şirketler Grubu'na bağlı Dardanel Enez Konserve Sanayii A.Ş., Dardanel Meyve Sebze Sanayii A.Ş. ve Dardanel Hazır Gıda SanayiiA.Ş.'ni, ayrı ayrı veya beraber olarak yabancı yatırımcıların ortaklığına açmayı planladıklarını anlatan Önen, ‘‘Dardanel markası hazır gıda konusunda geçirdiği aşamalarla içte ve dışta güvenli bir marka oldu. İstikrarlı büyüme ve dünya pazarlarına açılma hedefini gerçekleştirmek için yabancı yatırımcı ortak arıyoruz’’ dedi.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı