Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kısa Kısa

  Hürriyet Haber
  14 Eylül 2000 - 00:00Son Güncelleme : 14 Eylül 2000 - 00:01

  Yenilikçi eski başkanlardan FP'ye dava

  Kapatılan RP'nin kayıp paraları ve kongrenin iptali davaları nedeniyle sıkıntılı günler geçiren FP, şimdi de görevden alınan yenilikçi il başkanlarıyla mahkemelik oluyor.

  Kongrede yenilikçilere destek vermeleriyle tanınan Kars İl Başkanı M. Esat Güven, Diyarbakır İl Başkanı Fehmi Uyanık ve Şanlıurfa İl Başkanı Servet İzol'un görevden alınmalarına ilişkin işlemin iptali için dava açacakları bildirildi.

  Yenilikçi kanat, kendilerine yakın il ve ilçe başkanlarının görevden alınmalarını, ‘‘muhtemel bir olağanüstü kongreye gidişi önlemek ve kongrede mağlubiyetten kurtulma çabası’’ olarak niteledi. Görevden alınan başkanların açacakları davalarda, kongre delegasyonunun değiştirilmesini önlemeye tedbir talebinde bulunulacağı da bildirildi.

  ANKARA CHP'ye yeni yönetim

  MERKEZ Yönetim Kurulu'nda (MYK) çıkan görüş ayrılığı konusunda Parti Meclisi'nden (PM) de destek bulamayan CHP Genel Başkanı Altan Öymen, MYK üyelerinin istifasını sağlayarak, parti yönetimini yenileme yoluna gitti.

  Bir gece önce kendisine yakın 14 üyenin istifasını alan Öymen, sabah da muhalif Algan Hacaloğlu, Haluk Özdalga, Ali Dinçer, Fuat Çay, Veli Aksoy ve Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Selvi ile görüşen Öymen, istifa etmelerini sağladı.

  Bu arada muhalifler, Öymen'in oluşturacağı yeni listeye göre üç büyük muhalefet grubunun ortak yönetim listesi oluşturarak, PM'ye sunması kararı da aldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı