Kısa kısa...

Hürriyet Haber
13.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

İhlas'ta görev değişikliği

İHLAS Holding Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Enver Ören'in Özel Kalem Müdürlüğü'ne Cemil Aral getirildi. ABD lisanslı Uluslararası Trade Broker olan Aral, İhlas Holding'de satış temsilciliği yaptıktan sonra İhlas Turizm'i kurup, daha sonra Ticari Grup Müdürlüğü görevini yaptı. Holdingin ulusal ve uluslararası çeşitli projelerinde görev aldıktan sonra Itex ile birlikte bir ABD ortaklığı olan International e-Trade Company'in kuruluşunda görev alıp genel müdür yardımcılığını sürdüren Aral, aynı zamanda European Reciprocal trade Association'ın sekiz kurucu üyesinden biri.

Kardemir ürünleri zamlandı

KARABÜK Demir ve Çelik Fabrikaları (Kardemir) ürünlerinin fiyatları, yüzde 0.5 ile yüzde 10.9 arasında değişen oranlarda artırıldı. Kardemir A.Ş Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, düz ve nervürlü yuvarlaklar, profiller, köşebentler, kütükler ile pik ürünlerin yeni fiyatları bugünden itibaren geçerli olacak.

GYODER gayrimenkul zirvesine katılıyor

GAYRİMENKUL Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER), Global Real Estate Institute tarafından düzenlenen ‘Berlin 2000 Gayrimenkul Zirvesi’ne katılacak. GYODER'den yapılan açıklamaya göre, 13-14 Eylül tarihlerinde yapılacak zirvede, Avrupa ve Amerika'nın önde gelen gayrimenkul yatırımcıları, proje geliştirme şirketleri ve finans kuruluşları yer alacak. GYODER Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Kodal'ın, zirvede düzenlenecek ‘Orta Avrupa ve Türkiye’ konulu panelde, Türk gayrimenkul sektörüne ilişkin bir konuşma yapacağı bildirildi.

Bayraktar 50'nci yılını kutladı

BAYRAKTAR Holding Yönetim Kurulu Onursal Başkanı Hüseyin Bayraktar, ‘‘İş Hayatındaki 50'inci Yılını’’ önceki akşam verilen bir davetle kutladı. Bayraktar Grubu'nun Yönetim Merkezi olarak kullanılan tarihi Boyalı Köşk'de verilen davete çok sayıda politikacı ve işadamları katıldı. İş hayatındaki 50'inci yılını çocukları tarafından düzenlenen bir davetle kutlayan Hüseyin Bayraktar'a İsmail Acar tarafından yapılan bir yağlıboya portresi hediye edildi. Davette bir konuşma yapan Hüseyin Bayraktar, 50 yıllık iş hayatındaki başarılarını anlatarak, Türkiye'nin kendisine büyük fırsatlar yarattığından söz etti. Bayraktar, iş hayatındaki başarısının altında, aile içindeki huzur ve sevginin olduğunu söyledi. 1989 yılında Bayraktar Grubu tarafından satılan alınan ve 1999 yılı sonlarında özüne sadık kalınarak yeniden inşa edilen Boyalı Köşk'de verilen davete; Sakıp Sabancı, Bekir Okan, Halis Toprak, Tuncay Özilhan, Ali Kibar, Muharrem Eskiyapan, Mustafa Süzer, Cavit Çağlar, Yılmaz Ulusoy, Hasan Güleşçi, Necdet Menzir'in aralarında bulunduğu işadamları ve politikacılar katıldı.

Cenajans Grey'den Türkiye tanıtımı

CENAJANS Grey, 30'ncu kuruluş yılı etkinlikleri çerçevesinde Türkiye'nin tanıtımı için kampanya hazırladı. Kısa metrajlı film, basın, dergi ilanları afişler ve billboardlar için hazırlanan kampanya için binlerce dolar harcadıklarını söyleyen Cenajans Grey yetkilileri, bu kampanyayı hiç bir karşılık beklemeden Başbakanlığa sunacaklarını belirttiler. Türkiye'nin yanı sıra dünyanın çeşitli yerlerine dağılmış 350 yabancı Grey şirketinin de katkılarıyla yapılan kamuoyu yoklamaları sonucunda elde edilen verilere göre hazırlanan kampanyayı Cenajans Grey Yönetim Kurulu Başkanı Nail Keçili tanıttı. Şirketin Tarabya'daki merkez binasındaki toplantıda kampanyanın adını ‘Türkiye Tanıtım Tanıklık Kampanyası’ olarak belirlediklerini söyleyen Keçili, ‘‘Amacımız ülkemizi dünyaya daha iyi tanıtmak. Türkiye'nin tanıtımı sadece turizme yönelik bir tanıtım olmamalıdır’’ dedi

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı