Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kısa, kısa...

  Hürriyet Haber
  30 Mayıs 2000 - 00:00Son Güncelleme : 30 Mayıs 2000 - 00:01

  Hıncal Uluç davası yeniden

  GAZETECİ Hıncal Uluç'a silahlı saldırı davasının zamanaşımı nedeniyle ortadan kaldırılması, azmettirici sanık Alaattin Çakıcı'nın tahliye edilmesiyle ilgili dosya, Yargıtay Ceza Genel Kurulu tarafından bozulduktan sonra mahkemesine ulaştı. Yargıtay'dan dönen dosyaya, İstanbul 6'ncı Asliye Ceza Mahkemesi'nce incelemesi tamamlandıktan sonra duruşma günü verilecek. Alaattin Çakıcı, bu davada 5 yıla kadar hapis istemiyle yargılanacak.

  3 yıldır aranan tetikçi yakalandı

  EGE Bölgesi'nin en büyük çetesi olan Ahmet Tekin Baykal grubunun tetikçisi ve uyuşturucu trafiğinin yöneticisi olduğu öne sürülen Mustafa Aydın (42) jandarma timlerinin yaptığı operasyonla yakalandı. 95 sanıklı Ahmet Tekin Baykal çetesinin içinde yer alan, iki kişiyi öldürmek suçundan hakkında gıyabi tutuklama kararı çıkarılan ve 3 yıldır yakalanamayan Mustafa Aydın, Karşıyaka'nın Sasalı Beldesi'nde saklandığı evde ele geçirildi. Aydın'ın evinde bir pompalı, bir de tüfek bulundu.

  Cani sevgiliye iki kez idam

  KARTAL Endüstri Meslek Lisesi'nde sınıf basarak, eski sevgilisi Şebnem Serttaş ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi

  öğretmeni Hüseyin Ağırman'ı öldürdüğü iddiasıyla, Yargıtay'ın bozma kararı üzerine ikinci kez yargılanan Murat Kurt hakkında çifte idam istendi. Kurt, duruşma çıkışında, kendisine saldırmak isteyen Şebnem Serttaş'ın yakınlarına, ‘‘Beni idam edecekler. Bir yerlerinize kına yakın. Hepinizi öldüreceğim’’ diye bağırdı. Duruşmada Kurt, söyleyecek bir sözü olmadığını belirtti. Yargıtay kararına uyan mahkeme heyeti, son savunma için duruşmayı erteledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı