Kısa, kısa...

Hürriyet Haber
20 Mayıs 2000 - 00:00Son Güncelleme : 20 Mayıs 2000 - 00:01

Fransız turist Türkiye'ye koşuyor

FRANSA'dan Türkiye'ye gelen turist sayısında son aylarda önemli bir patlama yaşanıyor. Türkiye'nin Paris Turizm Müşavirliği'nden alınan bilgiye göre, Nisan ayında Türkiye'yi ziyaret eden Fransız turist sayısı, bir önceki yıl aynı döneme oranla yüzde 89 artış göstererek, 44 bin 330 oldu. Türkiye'ye Nisan ayında gelen yabancı turist sayısının da geçen yıl aynı döneme oranla yüzde 68.95'lik artışla 720 bin 681 olduğu kaydedildi. Fransa'dan Türkiye'yi 2000 yılının ilk dört ayında 81 bin kişinin ziyaret ettiği ve bunun yüzde 17'lik bir artış anlamına geldiği belirtildi.

Eczacıbaşı Karo'ya ödül

ECZACIBAŞI Karo Seramikleri, Yapı Endüstri Merkezi'nin yerli yapı malzemelerine verdiği ‘‘Altın Çekül Özendirme Ödüül’’nü aldı. Hedef kitlesinin beklentisine paralel olarak, ürün gamını 2000 yılında yeniden şekillendiren Eczacıbaşı Karo Seramikleri, bu ödülü, teknik serilerinden ‘‘Arkitekt Fonksiyon Serisi’’ ile kazandı. Ödülü, Eczacıbaşı Karo Seramik Adına Teknik Müdür Hidayet Özdemir aldı.

Pepsi Light piyasada

PEPSİ, bir süre önce aralarında Pepsi, Pepsi Max, 7 Up'ın da bulunduğu ürün yelpazesine Pepsi Light'ı da ekledi. Pepsi Light, Pepsi'nin daha önce piyasada bulunan Pepsi Diet ürününün yenilenmesi ile doğdu.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı