Kısa, kısa...

Hürriyet Haber
05 Mayıs 2000 - 00:00Son Güncelleme : 05 Mayıs 2000 - 00:01

Vakıfbank: Konut kredisine devam

VAKIFBANK, bir süre önce kullandırmayı durdurduğu 20 yıla kadar vadeli konut kredisi kullandırmaya yeniden başladı. Vakıfbank'tan yapılan açıklamada, ev sahibi olmak isteyenlere kolaylık sağlamak amacıyla başlanılan uzun vadeli konut kredisi uygulamasının devam ettiği bildirildi. Bugüne kadar 3 bin 893 kişiye 29 trilyon lira tutarında kredi kullandırıldığı vurgulanan açıklamada, Vakıfbank'ın 6 bin kişiye daha kredi kullandırarak yılsonuna kadar 10 bin kişiyi ev sahibi yapmayı planladığı belirtildi.

Demirbanknotunu artırdı

DÜNYANIN önde gelen rating kuruluşlarından Thompson Financial Bank Watch (TBW), Demirbank'ın uzun vadeli kredi notunu (A+)'ya çıkardı. Demirbank'tan yapılan açıklamaya göre, TBW, Demirbank'ın ülke riskinden ayrıştırılmış orta vadeli kredi notunu B düzeyine yükseltirken, bankanın kısa vadeli Türk Lirası cinsinden yükümlülüklerini de kredi notu en yüksek kategori olan LC-1 olarak belirledi. Demirbank Genel Müdürü Hasan Akçakayalıoğlu, TBW'nin değerlendirmesini, ‘Demirbank’ın uluslararası piyasalarda sağladığı güvenin bir belgesi olarak' nitelendirdi.

ATGS'ye ihracat ödülü

EGS'den ayrılan bir grup girişmicinin kurduğu Anadolu tekstil Giyim ve Deri Sanayicileri derneği Dış ticaret A.Ş. (ATGS), 1999 yılında gerçekleştirdiği 145 milyon dolarlık ihracat ile Türkiye 5'incisi oldu. ATGS, İhracat Başarı Ödülü'nü, Ankara'da düzenlenen bir tören ile aldı.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı