« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kısa kısa...

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

The Marmara’da Urfa sıra geceleri

THE Marmara Oteli'nin lokantalarından Brasserie'de 2-12 Mart tarihleri arasında ‘‘Şanlıurfa Sıra Geceleri’’ düzenlenecek. Özel haftada Urfa'nın yöresel yemekleri büfede konuklara sunulacak. Borani, nar ekşili sebze salatası Bostana, dürümde kebaplar, Balcan kebabı, ciğer kebabı, isot reçeli, söğülme,... Ayrıca çiğ köftenin ardından kömür ateşinde acı kahve mırra ikram edilecek. Urfa'dan gelen kazancı Bedih Yoluk ve saz ekibi türküler söyleyecek.

Kuruçeşme Divan’da Anahtar Meyhane

KURUÇEŞME Divan'da kurulan Anahtar Meyhane, pazartesi hariç her gün ud müziği eşliğinde konuklarını ağırlıyor. Limitsiz yerli içki dahil bir kişilik ücret 11 milyon lira. Meyhanede çiroz salatası, zeytinyağlı dolma, çerkez tavuğu, fava, humus, arnavut ciğeri ve kağıtta pastırma sunuluyor. Her gece 19.00'da açılıyor.

Fransa'dan döşemelik kumaş

DÜNYACA ünlü Fransız perdelik, döşemelik kumaş ve duvar kağıdı markası Contrepoint koleksiyonlarını Kanape Dekorasyon mağazası satışa sunuyor. 1993'de Fransa'da Domblans'da kurulan Contrepoint, bugüne kadar 26 ayrı koleksiyon üretmiş. En büyük özelliği çok geniş bir renk yelpazesine sahip olması. Bu yılki koleksiyonlarında kahverengi, koyu kırmızı, mor, sarı ve mavi ön planda. Kanape Dekorasyon mağazası Teşvikiye Atiye Sokak'ta. Tel: 259 89 92.

Yeni deri kırtasiye ürünleri

ABD'nin ünlü spor malzemeleri üreticilerinden A. G. Spalding & Bros.'un ürünleri Türkiye'de. Netia Ltd. tarafından ithal edilen İtalyan tasarımı deri aksesuar ve kırtasiye ürünleri, Karum, Dört Mevsim, Mektup gibi dükkanlarda satışa sunuldu. Markanın kendisi 1817 yılında New York'ta basketbol topu ve spor malzemesi üreterek kurulmuştu.

Darüşşafaka'da spor okulu

DARÜŞŞAFAKA'nın Maslak'taki Çetin Benkmer Tesisleri'ni işleten Wall Street City Club, çocuklar için spor okulu düzenliyor. 6-14 yaş arası çocuklara yönelik hafta sonu spor okulları, tenis, yüzme ve basketbol branşlarında düzenleniyor. Okullar, 9 Nisan'a kadar 8 haftalık paket program olarak sunuluyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz