Gündem Haberleri

  Kısa, kısa...

  Hürriyet Haber
  21.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Rüşdi ABD'ye yerleşiyor

  HAKKINDA ölüm fetvası bulunan Hint asıllı İngiliz yazar Salman Rüşdi'nin ABD'ye yerleşme niyetinde olduğu bildirildi. The Sunday Times gazetesinin haberinde, 53 yaşındaki Rüşdi'nin bu amaçla New York'ta bir daire satın almak üzere olduğu belirtildi. Haberde, Rüşdi'nin bu kararıyla, yazarı 24 saat polis korumasında tutan İngiliz hükümetinin bu zorunluluktan kurtulacağı kaydedildi.

  Woody Allen'dan protesto

  WOODY Allen, Manhattan'ın yukarı doğu yakasında yapılacak olan 17 katlı apartmana karşı çıkan gruba destek verdi. Allen, Carnegie Hill'deki binanın yapımının şehre bir darbe olacağını söyledi ve şöyle dedi; ‘‘Film çekerken sürekli Carnegie Hill'e gelirim. Çünkü dünyaya bu şehri göstermek istediğim şekliyle gösterebileceğim bunun gibi çok az yer var.’’ Sözkonusu bina, Allen'ın kısa bir süre önce aldığı evden bir blok öteye yapılacak.

  Oscar’ı Benigni sunacak

  GEÇEN yıl, Hayat Güzeldir (Life is Beautiful) filmiyle iki Oscar alan Roberto Benigni, bu yıl yapılacak olan Akademi Ödül Töreni'ni sunacak. Benigni, geçtiğimiz yıl Hayat Güzeldir filmindeki rolüyle En İyi Erkek Oyuncu ödülünü almış, ödülü almak üzere sahneye çağrıldığında izleyenlerin şaşkın bakışları arasında sandalyelerin üzerinden atlayarak sahneye gelmiş ve ilginç bir konuşma yapmıştı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı