Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kısa, kısa...

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Gençler Fransa yolcusu

15 Yaşaltı Genç Milli Futbol Takımı, Fransa ile yapacağı özel maçlar için bugün bu ülkeye gidiyor. Teknik direktörlüğünü Serpil Hamdi Tüzün'ün yaptığı Genç Milli Takım'ın Fransa'ya gidecek kadrosunda 18 futbolcu bulunuyor. Fransa Genç Milli Takımı ile yarın ve 24 Şubat tarihlerinde iki özel maç yapacak olan 15 yaşaltı milliler, 25 Şubat Cuma günü İstanbul'a dönecek.

Efes Pilsen Ege'de yıldız arayışında

EFES Pilsen Kulübü, Ege Bölgesi'nde basketbolcu taraması yapıyor. Aydın'dan sonra Manisa'da da 260 aday arasından basketbolcu seçmeleri yapan Efes Pilsen'in altyapı sorumluları Menderes Gümüşdal ve Özgül Alyüz, Türk basketboluna yeni yıldızlar kazandırmak için çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini bildirdiler. Gümüşdal, Aydın'da 1985-1989 doğumlular arasında yapılan ve 350 sporcunun katıldığı seçmelerde, 45 kişinin başarılı olduğunu belirtti.

Engellilere iki federasyon

GENÇLİK ve Spor Genel Müdürlüğü (GSGM) Merkez Danışma Kurulu gündeminde yer alan maddeleri karara bağladı. Buna göre, Türkiye Engelliler Federasyonu'nun yapılacak ilk federasyon başkanlığı seçiminde, Bedensel ve Zihinsel Engelliler ile İşitme ve Görme Engelliler adı altında iki ayrı federasyon haline getirilmesi kararlaştırıldı.

Tofaş'ın üzüntüsü Avrupa

TOFAŞ Basketbol Takımı'nda Avrupa Ligi'nden şanssız bir şekilde elenmenin üzüntüsü sürüyor. Teknik Menajer Atila Çakmak, ‘‘Bu Avrupa Ligi'ndeki ilk yılımızdı. Şanssızlıktan öte yazık oldu’’ derken, gruptan çıkmaları halinde kesinlikle final four'a kalmayı planladıklarını belirterek, gelecek sezon yine Avrupa Ligi'ne katılacaklarını ve bu kez hedeflerine mutlaka ulaşacaklarını söyledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler