Kısa, kısa...

Hürriyet Haber
16.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

Merkez ile Hazine'nin işbirliği

MERKEZ Bankası Başkanı Gazi Erçel ile Hazine Müsteşarı Selçuk Demiralp'in, yarın Ankara'da Merkez Bankası İdare binasında ortak basın toplantısı düzenleyecekleri bildirildi. Edinilen bilgiye göre, Hazine ile Merkez Bankası arasında, imzalanacak bir protokolle, yeniden değerleme hesabı tasfiye edilecek. Ekonomik uygulamalarda işbirliği çerçevesinde imzalanacak protokolle, iki kurum arasındaki eşgüdüm de pekiştirilmiş olacak. Merkez Bankası Başkanı Gazi Erçel ile Hazine Müsteşarı Selçuk Demiralp'in yarın düzenleyecekleri basın toplantısında, bu protokolle ilgili bilgi verecekleri belirtiliyor. Her iki kurum arasında imzalanan protokolle, yıllık yeniden değerleme oranları tasfiye ediliyor.

DışFactoring FCI'ın tam üyesi

DIŞFACTORİNG, kuruluşunun 3'üncü yılında FCI (Factors Chain International)'ın tam üyesi oldu. Dünyanın yaklaşık 50 ülkesindeki 150'den fazla Factoring kuruluşunu temsil eden FCI'ın ‘‘full member’’ statüsünü kazanabilmek için, uluslararası tüm factoring işlemlerini dünya standartlarda gerçekleştirebilmek, yurtdışı yıllık minumum 20 milyon dolar ithalat-ihracat hacmine sahip olmak gerekiyor. DışFactoring Genel Müdürü Necmi Bozantı, Türkiye'de az sayıda factoring kuruluşunun FCI'a tam üye olabildiğini belirtti.

Goldaş'dan sermaye arttırımı

GOLDAŞ Kuyumculuk, kayıtlı sermaye tavanını 2.5 trilyon liradan 55 trilyon liraya çıkardı. Goldaş Kuyumculuk'dan yapılan açıkamada, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) ve Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'nca onaylanan kayıtlı sermaye tavanının, 7 Mart'taki Genel Kurul'da ortakların onayına sunulacağı bildirildi.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı