Ege Haberleri

EGE

  Kısa kısa...

  Hürriyet Haber
  06.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Keyifli tatil

  TATİL, EGS Park'larda bir başka yaşanıyor. Mavişehir EGS Park'ta kovboy ve kızılderililerle rodeo yapan çocuklar, kurulan mini kaleye penaltı atıyor. Ayrıca Mavişehir EGS Park'ta düzenlenen satranç turnuvasında 6, 8, 10 ve 12 yaş gruplarındaki çocuklar kıyasıya mücadele ediyorlar. Bornova EGS Park Mağazası'nda bir süre önce hizmete giren bowling salonunda ise çekişmeli bir turnuva sizleri bekliyor. Serkan CİNGİCİK / İZMİR

  Manisa’da kükürt işletmesi satıldı

  TÜRKİYE Zırai Donatım A.Ş.'ye ait Manisa Wp Kükürt İşletmesi, 600 bin dolara Kimyagerler Ziraat İlaçları A.Ş.'ye satıldı. Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın Resmi Gazete'de yayınlanan kararına göre, Manisa Wp Kükürt İşletmesi'nin 600 bin dolarlık satış bedelinin yüzde 25'i sözleşme imza tarihinde peşin, kalanı 3 yılda eşit taksitle ödenecek. Vadeye bırakılan tutara ise dolar üzerinden yıllık yüzde 15 basit faiz uygulanacak.Kimyagerler Ziraat İlaçları A.Ş'nin, ihale şartlarının öngördüğü yükümlülükleri yerine getirmemesi veya satış sözleşmesini imzalamaktan imtina etmesi durumunda ise geçici teminatın, İdare lehine irad kaydedileceği belirtildi.

  Soma Belediyesi'ne yeni çöp kamyonu

  SOMA Belediyesi, 7 kamyon ve 3 traktörle sürdürdüğü temizlik işlerine Çevre Bakanlığı'ndan sıkıştırmalı kamyon takviyesi aldı. DSP Manisa Milletvekili Cihan Yazar'ın desteğiyle Çevre Bakanlığı'ndan sağlanan kamyona 7 milyara çöp sıkıştırma ekipmanları ilave edildi. Belediye Başkanı Önder Adar, kamyonun hizmete sokulmasında Milletvekili Yazar'ın büyük katkısı olduğunu belirterek, ‘‘Bundan sonra Soma'da çöpleri daha rahat toplayacağız. Vatandaşa hizmet için, teknolojik imkanlar çok önemli.'' dedi.

  (Fotoğraf: DHA - Şevket YILMAZ, SOMA)

  Belediye başkanı tutuklandı

  DENİZLİ'nin Beyağaç İlçesi Belediye Başkanı Duran Demir, yolsuzluk yaptığı gerekçesiyle tutuklandı. Üç ay önce şikayet üzerine soruşturma başlatan İçişleri Bakanlığı'na bağlı müfettişler, Başkan Demir'in ilk döneminde belediye evraklarında yolsuzluklar yaptığını belirledi. Soruşturmayı derinleştiren müfettişler, Başkan Demir'le birlikte Hesap İşleri Müdürü Mehmet Emek, memurlar Hüdai Durali ve Süleyman Gül hakkında da soruşturma açarak, evrakları tamamlayıp, mahkemeye verdi. Önceki akşam mahkemeye çıkan Başkan Demir, Hesap İşleri Müdürü Mehmet Emek, memurlar Hüdai Durali ve Süleyman Gül cezaevine gönderildi.

  Mustafa PAKSOY / DENİZLİ, (DHA)

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı