« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kısa, kısa...

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Vialli sahalara dönüyor

JUVENTUS'tan 1996 yılında İngiltere'nin Chelsea takımına transfer olan ve 1998'de Ruud Gullit'in yerine takımın başına oyuncu-antrenör olarak geçen İtalyan Gianluca Vialli, tekrar yeşil sahalara dönüyor. Şampiyonlar Ligi'nde Marsilya, Feyenoord ve Lazio ile aynı grupta mücadele eden Chelsea'nin, gol sıkıntısı yaşamasından dolayı Vialli'nin tekrar takımında antrenör-oyuncu olarak görev yapacağı açıklandı.

Arnhem UEFA'dan para istedi

2000 Avrupa Futbol Şampiyonası ‘‘Euro 2000’’ maçlarının oynanacağı kentlerden biri olan Arnhem'de, belediye, güvenlik masraflarının karşılanması amacıyla UEFA'dan para talebinde bulundu. Arnhem Belediye Başkanı Scholten, bu maçlar dolayısıyla UEFA'nın 150 ile 200 milyondolar arasında para kazanacağını öne sürerek, maçlar sırasında kentte yapılacak güvenlik harcamalarının karşılanması gerektiğini savundu.

Yavuz'dan Gülüştür'e tepki

MERKEZ Hakem Komitesi (MHK) Genel Sekreteri Bülent Yavuz, hiçbir futbol takımının hakemlerle ne şampiyon olacağını, ne de küme düşeceğini belirterek, ‘‘Vanspor Kulübü Başkanı Ömer Gülüştür talihsiz bir açıklama yapmıştır’’ dedi. Yavuz, ‘‘Faal Futbol Hakemleri Derneği Genel Başkanı, bu konuda hukuksal yaptırımların uygulanması için çalışmalara başladı’’ diye konuştu.

Judocular Bulgaristan yolcusu

ULUSLARARASI Sofya Judo Turnuvası'na katılacak erkek ve bayan milli takımları bugün Bulgaristan'a gidiyor. Judo ve Aikido Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre, 5-6 Şubat'ta Sofya'da düzenlenecek ve Sydney Olimpiyat Oyunları için baraj niteliği taşıyan turnuvada milli takım, erkek ve bayanlarda toplam 21 sporcuyla mücadele edecek.


Bunları da Beğenebilirsiniz