Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kısa, kısa...

  Hürriyet Haber
  23.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Karikatürün sessiz ustası Fidan öldü

  Karikatür dünyası bir ustasını kaybetti... 9. Uluslararası Simavi Karikatür Yarışması'nda büyük ödül kazanan Ali Şükrü Fidan, geçirdiği kalp krizi sonucu öldü. Sanatçının cenazesi, önceki gün Ankara'da toprağa verildi.

  1961 Balıkesir doğumlu olan Ali Şükrü Fidan, küçük yaşta geçirdiği rahatsızlık sonucu işitme yeteneğini yitirdi. İstanbul ve Ankara Sağırlar Okulu Sanat Bölümü'nü bitirdi. Ankara Hastanesi'nde diş teknisyeni olarak çalışmaya başladı.

  Bu sırada resim çalışmalarını da sürdüren Fidan, önceleri yağlıboya resim çalışmaları yaptı. Sanatçı, 1990 yılından itibaren karikatür çizmeye başladı.

  Turizmdeki kriz müzeleri vurdu

  Turizm'de bu yıl yaşanan kriz, Kültür Bakanlığı'nın maaşlarını müze ve ören yeri gelirlerinden verdiği geçici 350 işçiyi işten çıkarmak zorunda kalmasına yolaçtı. Bu yıl turist sayısının yüzde 60 oranında düşmesi üzerine geçici işçilerin maaşlarının ödenmesinin imkansızlaştığını belirten Kültür Bakanı İstemihan Talay, şunları söyledi:‘‘ Bu işçileri ilk fırsatta yeniden işe almak için çalışma başlattık. ’’  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı