« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kısa kısa...

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Ümit Koçlardan altına uzandı

5. Avrupa Gençlik Olimpik Günleri'nde Türk sporcular bir altın, bir gümüş madalya kazandı. Danimarka'nın Esbjerg kentinde devam eden olimpik günlerinde dün yapılan 3000 metre atletizm müsabakasında Ümit Koçlardan, yarışı birinci olarak tamamladı ve altın madalyanın sahibi oldu. Judoda ise 90 kiloda Rüştü Yıldırım, finalde rakibine yenilerek ikinci oldu ve gümüş madalya aldı.

Sporcuya askerlik ertelemesi

Uluslararası şampiyonalarda Türkiye'yi başarıyla temsil eden sporcularla her branşta Türkiye birinci liglerine katılan takımların kadrolarında yer alan sporcuların askerliklerinin, 33 yaşına kadar ertelenmesini öngören yasa tasarısı TBMM Milli Eğitim Komisyonu'nda kabul edildi. Tasarıya göre olimpiyat oyunları, Dünya ve Avrupa şampiyonalarında ilk 3 dereceye girenler ile bu dereceye giren takımların kadrolarında yer alan ve her branştan Türkiye birinci liglerine katılan takımların kadrolarındaki sporcuların askerlikleri, 33 yaşını doldurdukları yılın sonuna kadar tecil edilebilecek.

Graf: Yanlış anlaşıldım

Amerika'nın New Jersey Eyaleti, Mahwah'da önceki gün yaptığı bir gösteri maçından sonra ‘‘Bu sezon tenisi bırakacağım’’ diyen Alman tenisçi Steffi Graf, dün bu sözlerine yalanladı. Graf, ‘‘Sözlerim yanlış anlaşıldı. Ben tenisi bırakacağım tarih konusunda henüz karar vermedim’’ dediğini öne sürdü.
Bunları da Beğenebilirsiniz