« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kısa kısa...

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Bu hafta sona ermeden... bunu yapın

Artık jimnastiğe başlama zamanınız gelmedi mi? Üstelik şimdi fazla kiloları gizleyebilecek kat kat giysiler de giymek mümkün değil. Spora başlayın ve aklınızda olsun, sabah sporu akşam yapılandan daha yararlı. Akşam yapılan spor gün içinde alınan kalori ve yağı yakmaya, sabah sporu ise vücutta oturmuş yağların yakılmasına yarıyor. İşte size fırsat! The Marmara İstanbul'da boydan boya camla çevrelenmiş hi-tech bir mekanda özel bir spor salonu açıldı. The Marmara GYM'in ilk katında aerobik, step, aikido ve yoga desleri veriliyor. Özel buhar banyoları, solaryum, masaj odası, Türk hamamı, sauna, jakuzi ve açık havuz da cabası. İkinci katta ise sağlıklı bir yaşam için her türlü donanıma sahip bir spor salonu bulunuyor. Ağustos başına kadar yıllık üyelik indirimli. Günlük giriş ise hafta içi 20, hafta sonu 30 dolar.

Bunu izleyin

Bedeni ve oyunculuğu cinsel çağrışımlarla yüklü. Seyretmesi keyifli. Üstelik baştan çıkarma ve çekiciliğin sarsılmaz simgelerinden biri olan John Malkovich'in ''Tehlikeli İlişkiler'' filminde canlandırdığı rolün yeni versiyonunda oynuyor. Adı Ryan Phillippe ve şu sıralar gösterimde olan ‘‘Seks Oyunları/Cruel Intensions’’ filminde oynuyor. Film, sinemaya defalarca aktarılmış olan Tehlikeli İlişkeler’in Manhattan'lı yeniyetmelerle uyarlanmış bir versiyonu. Phillippe de bu filmde baştan çıkartıcı ve şeytani Sebastian Valmont rolünde. Yeni projesi ise Sigourney Weaver ve Woody Allen ile birlikte ‘‘Company Man’’ filminde oynamak.

Bunu okuyun

Kırk öykü. Ana teması, kent ve kent insanının yalnızlığı. Metin Kaçan'ın son kitabı. Kaçan'ın neredeyse yok denebilecek karakterleri, sonlanmayan öyküleriyle keyiflenin ve bunalın. Modern kent yaşamının eleştirileri sert ve çıplak bir dille yapılmış. Masalsı ögeler ise öykülere fantastik boyut katıyor. Öykülerde şiire ait ögeler de kullanılmış. Kaçan, kitabı için, ‘‘hayatta kilitli kalan odaların anahtarları bu kırk öyküde saklı’’ diyor

Bunu için

Asit ve gaz oranı dengeli, karbondiyoksit oranıysa düşük. Bu nedenle içimi rahat ve yumuşak. Sadece sindirim sistemine yardımcı olsun diye değil, susuzluk gidermek, gün boyu kaybedilen mineralleri geri alabilmek, serinlemek ve kendinizi iyi hissetmek için. Akmina maden suyu artık Bolu dağlarındaki kaynağından tüketiciye ulaştı. Danone Akmina doğal maden suyu. Hadi bakalım!

Buna gidin

Bale sever misiniz? Seviyorsanız bu baleyi matlaka bir kaç kez izlemişsinizdir. Gitmediyseniz de, bale sevilesi bir olaydır, işte size fırsat. Üstelik tarihi Aspendos Açıkhava Tiyatrosu'nda. İzmir Devlet Opera ve Balesi, 7 Temmuz çarşamba gecesi Giselle'i sahneliyor. Romantik Çağ'ın en önemli eserlerinden biri kabul edilen Adolphe Adam'ın Giselle balesinde Giselle'i Çınla Kamalıoğlu, Kont Albrecht'i Kıvanç Ekin, Hilarion'u Bülent Özdemir, Mirtha rolünü ise Özlem Özdemir canlandırıyor. 6. Aspendos Uluslararası Opera ve Bale Festivali kapsamında Antalya Aspendos'ta.


Bunları da Beğenebilirsiniz