Kısa kısa...

Hürriyet Haber
22.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

Oyuncak Mercedes 2 milyar lira

Londra'da yapılan model otomobil müzayadesi büyük - küçük pek çok kişinin büyük ilgisini gördü. Yedi yaşındaki Jay Butterworth'un da bu müzeyedede ilgisini en fazla Matchbox Mercedes Benz 230 SL modeli çekti. 1968 yılında Lesney tarafından yapılan modelin maliyeti 24 sent'i (75 bin lira) geçmez. Müzayede de, ise 6 bin 806 (yaklaşık 2 milyar lira) dolardan satışa çıkarılıyor.

Toyota Formula 1'e hazırlanıyor

Japonya'nın en büyük otomotiv devi Toyota Motor Corp. da Formula 1, yarışlarına hazırlanıyor. Toyota Motor Corp'un Başkanı Hiroshi Okuda, dün Tokyo'da düzenlediği basın toplantısında, Toyota'nın da 2003 yılına kadar kendi kasis ve motoronu geliştirerek Formula-1 yarışlarına katılacağını açıkladı.

Danimarka'da kaçak CD-ROM sorunu

İzinsiz kopyalama Danimarka'nın da başını ağrıtıyor. Danimarka'da Bilgisayar Yazılım Şirketleri Birliği'nin (BSA) avukatı Niels M. Andersen, 1997 yılından bu yana piyasada 125 bin adet CD-ROM'un illegal olarak satışının yapıldığını söyledi. Andersen, geçen yıl yaklaşık 325 milyon doları bulan kaçak yazılım ve izinsiz kopyalanarak yapılan CD-ROM satışları yüzünden üç Danimarkalı'nın tutuklandığını belirtti.

Reysaş'ın TIR filosu büyüyor

Oto taşıma, akaryakıt, kuruyük, kimyasal madde, LPG taşımacılığı, depolama, dağıtım, lojistik ve daily cargo konularında hizmet veren Reysaş Taşımacılık, 2000'li yıllara hazırlanıyor. Filosunu, uydu bağlantısıyla izleyebilen Reysaş, son olarak 4.5 milyon marklık (1 trilyon lira) yatırımla filosuna 1999 model, 22 adet Mercedes Benz Actros TIR ilave etti.Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı