Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kısa kısa...

  Hürriyet Haber
  14 Ocak 1999 - 00:00Son Güncelleme : 14 Ocak 1999 - 00:01

  Stallone evini köpeğe satıyor


  Sylvester Stallone'nin 27.5 milyon dolara (9 trilyon) satışa çıkardığı, Miami'deki muhteşem villasına bir köpek talip oldu. 1992 yılında ölen Alman Kontes Karlotta Liebenstein'in mirasını bıraktığı sevgili köpeği Gunther 3'ün oğlu olan Alman Çoban köpeği Gunter 4'ün ‘servetinin’ 200 milyon doları (65 trilyon) bulduğu tahmin ediliyor. Serveti, ticaret hukukuyla uğraşan bir hukuk bürosu tarafından yönetilen Gunter 4'ün İtalya ve Bahama Adaları'nda da birer villası var.

  Trilyonluk beyzbol topu

  Dünyanın en büyük Internet şirketi America Online tarafından düzenlenen ‘‘Yılın Amerikalısı’’ anketinde birinci olan rekortmen beyzbolcu Mark McGwire'ın bir topu, New York'ta Guernsey firmasının düzenlediği açık artırmada 3 milyon 5 bin dolara (971 milyar lira) satıldı. Açık artırmaya telefonla katılan bir koleksiyoncunun sahip olduğu topun, McGwire'ın, beyzbolde ‘‘Home Run’’ denilen saha turunu 70'inci defa gerçekleştirdiğinde vurduğu top olduğu bildiriliyor.

  Vombat'ların da soyu tehlikede

  Avustralya'ya özgü keseli bir hayvan türü olan ve pek bilinmeyen vombatların soyu tükenme tehlikesiyle karşı karşıya. Bu nedenle doğal hayatı koruma yetkilileri vombatların üzerine titriyor. Geçtiğimiz günlerde New South Wales Eyaleti'ndeki bir yol kenarında ölü annesinin kesesinde bulunan bu minik vombata özenle bakılıyor. Beş aylık yavru artık Sydney'deki Taronga Hayvanat Bahçesi'nde kalıyor.  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı