Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kısa kısa...

  Hürriyet Haber
  05.09.1998 - 00:00 | Son Güncelleme: 05.09.1998 - 00:01

  Çevreci başkana silahlı saldırı

  TÜRKİYE Doğal Hayatı Koruma Vakfı Başkanı Mehmet Yakuter, önceki gece kimliği belirlemeyen bir kişinin silahlı saldırısı sonucu, bacağından yaralandı. Yakuter'e önceki gün 21.20'de İnönü Bulvarı'nda Yerel Elif TV önünde yürürken, sakallı, mavi gömlekli, siyah pantalonlu bir genç tarafından tabancayla 4 el ateş edildi. Sağ bacağına bir kurşun isabet eden Yakuter, vatandaşlar tarafından Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Yakuter hastaneye kaldırılırken, ‘‘Allahsız mafya. Beni arsa yüzünden vurdunuz. Bu işi size bırakmayacağım’’ diye bağırdı. Yakuter dün sabah taburcu edildi.

  Küçük Yasemin kurtarılamadı

  BURSA'nın Yeşilova Mahallesi'nde oturan ve 3 yıldır psikiyatri tedavisi gören annesi Dursun Özer tarafından 4'üncü kat penceresinden atılan 14 aylık Yasemin, yoğun bakımda tutulduğu Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi' nde öldü. Tutuklu Özer, akli dengesinin yerinde olmadığının tespiti halinde mahkeme kararıyla Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde gözetim altında tutulacak.

  Koliden bomba çıktı

  Sinop'a tayini çıkan öğret-men Murat Ç'nin (32) Yurtiçi Kargo Şirketi'ne ver-diği ev eşyalarının arasında bulunan bir paketin Samsun'daki dağıtım deposunda tesadüfen yırtılması sonucu içinden savunma tipi bir el bombası çıktı. Olayın polise bildiril-mesi üzerine açılan paketten ayrıca 1aydın-latma fişeği, 1pusula, 2 de askeri elbise çıktı. Murat Ç. ile şirketin Sinop şubesinde görevli akrabası Kurtuluş E. (27) gözaltına alındı.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı