Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kısa kısa

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Bilgili: Alpay bizim evladımız

BEŞİKTAŞ
Kulübü Başkanı Serdar Bilgili, ‘‘Alpay Özalan'ın Ada'dan gönderilmesi için İngiliz basınınca başlatılan aleyhte kampanyayı kınıyorum’’ dedi. Beşiktaşlılar Derneği tarafından Adana'da düzenlenen 100. yıl balosunda konuşan Bilgili, şunları söyledi; ‘‘Olumsuz kampanyayı, İngiliz ırkçılığı olarak görüyorum. Çok çirkin bir davranış sergiliyorlar. Alpay bizim evladımızdır. Türkiye'de kapılar ona her zaman açıktır.’’

Güneş: Biz Alpay'ı asmayacağız

MİLLİ
Takımlar Teknik Direktörü Şenol Güneş, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenlediği basın toplantısında, ‘‘Letonya, Portekiz için önümüzdeki bir engel ve aşmak istiyoruz’’ derken Alpay'a da sahip çıktı. Alpay'a yapılanları haksızlık olarak değerlendiren Güneş, ‘‘Biz hizmet yapanlara saygısızlık yaparsak, geleceğimizi karanlık altına alırız. Alpay'ı asarak ona haksızlık yapıldı. Biz onu asmayacağız’’ dedi.

Kendinizden utanın!

DAİLY Mirror'ın spor şefi Oliver Holt, sağduyunun sesi olarak milli futbolcumuza destek çıktı. Holt, dünkü yazısında, Alpay'ın maketinin idam edildiği fotoğrafı bastı ve yanına kocaman, ‘‘BUNU YAPANLAR, KENDİNİZDEN UTANIN!’’ başlığını attı. Alpay'ın bir ailesi, İngiliz okullarında okuyan çocukları oduğunu söyleyen Oliver Holt, yapılanları ‘‘insanlık dışı’’ olarak değerlendirdi ve Alpay'a sahip çıkılmasını istedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler