Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kısa kısa

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Kavgacıları ayıran Collina'ya ödül

UEFA, Türkiye-İngiltere maçının hakemi Pierluigi Collina'ya ödül verileceğini açıkladı. UEFA Sözcüsü Mike Lee, hakem Collina'nın özellikle devre arasında Alpay ile Beckham arasında soyunma odasın koridorunda çıkan kavgayı önleyerek, büyük bir çatışmanın önüne geçtiğini ifade etti. Lee, ‘‘Collina, iyi bir profesyonellik örneği göstererek iki futbolcuyu ayırmış, bunun sonucunda da ikinci devrede çıkabilecek tatsız olayları engellemiştir’ dedi.

Mehmet ÇİFTÇİ /(DHA)

Rüştü: Allah'ın takdiri buydu

YAZARIMIZ Ercan Saatçi ile konuşan Rüştü Reçber, Beckham'ın kullandığı penaltı öncesinde Allah'a dua ettiğini söyledi. Barcelona'daki temsilcimiz, ‘‘Penaltı atılmadan önce, Collina'ya itiraz ettik. Sonrasında kaleye geçtim ve ‘Allahım sen takdir et' diye yalvardım. Sonra Beckham topun başına geldi, ayağı kaydı ve kaçırdı’’ dedi. Rüştü, devre arasında Alpay ile Beckham arasında yaşanan olayın abartıldığını da sözlerine ekledi.

Barajları aştık

A Milli Takımımız, daha önce iki kez baraj maçı yapmak zorunda kalıp, ikisini de geçmişti. Ay yıldızlı ekibimiz, 2000 Avrupa Şampiyonası'na İrlanda Cumhuriyeti’ni (1-1, 0-0), 2002 Dünya Kupası’na da Avusturya’yı (1-0, 5-0) eleyerek katılmıştı.

Taraftarımız devrim yaptı

MİLLİ Takım Menajeri Can Çobanoğlu, Türkiye-İngiltere maçı sonrası bir devrim yaşandığını söyledi. Çobanoğlu, ‘‘Büyük önem taşıyan bir maç sonrası Milli Takımımız hedefine ulaşamasa da taraftarlarımız futbolcularımızı alkışlayarak ne kadar centilmen olduklarını herkese göstermiştir. Futbolcularımız da onlara alkışla karşılık vermiştir. Bu Türk futbolu açısından bir devrimdir’’ dedi.

MİLLİLERE ÖDÜLHAZIRLIĞI

BEŞİKTAŞ Futbol Şube Sorumlusu Yıldırım Demirören, Kıvanç Oktay ve Emin Önal, Milli Takım’da forma giyen Sergen, Emre, İbrahim ve İlhan Mansız'a 5 bin dolar prim vermeye hazırlanıyor. Demirören, ‘‘Milli Takım’da Beşiktaş'ı temsil eden yıldız oyuncularımızı teşvik etmek istiyoruz. Bu yüzden ay yıldızlı formayı giyen oyunculara prim vermeyi düşünüyoruz’’ dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz