« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kış şöleni başlıyor

İtalya'nın Torino kentinin ev sahipliğini yapacağı 2006 Kış Olimpiyat Oyunları yarın başlıyor. 10-26 Şubat tarihlerinde düzenlenecek oyunlarda, 7 branşta, toplam 2 bin 500 sporcu mücadele edecek. Türkiye'yi, 3 erkek ve 3 bayan sporcu temsil edecek.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Kuzey disiplininde, erkeklerde Sabahattin Oglago, Muhammet Kızılarslan, bayanlarda Kelime Aydın, alp disiplini kategorisinde, erkeklerde Hamit Şare, bayanlarda Duygu Gül Ulusoy ve artistik patinajda da Tuğba Karademir yarışacak.

84 madalyanın verileceği olimpiyatlar 17 gün sürecek. Olimpiyatlarda, Bardonecchia, Pinerolo, Pragelato, Cesana-Pariol, Casena-San Sicario, Sauze d'Oulx, Sestriere ve Torino olmak üzere toplam 8 merkez kullanılacak.

650 hakemin görev yapacağı organizasyonda, 10 bin gazeteci ve medya mensubu oyunları takip edecek. Oyunlar sırasında 20 bin gönüllü görev yapacak.

Türkiye'nin oyunlar kafilesinde, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Başkanı Togay Bayatlı, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, TMOK Genel Sekreteri Neşe Gündoğan, olimpik ateşe Hüseyin Doğan, genel müdür yardımcıları Sezai Bağbaşı ve Yunus Akgül, Kayak Federasyonu Başkanı Özer Ayık, doktor Ahmet Kalaycıoğlu, antrenörler Oleksandr Averin, Atakan Araftargil ve Robert Tebby yer alıyor.

Oyunların açılış günündeki geçit töreninde Türk Bayrağı'nı Tuğba Karademir taşıyacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz