Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kış Oyunları'nı 1 madalya ile kapattık

25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları yapılan son yarışlarla tamamlanırken, organizasyonda en başarılı ülke Rusya oldu.

A.A.
SON GÜNCELLEME

TEK MADALYA ARTİSTİK PATİNAJDAN GELDİ - Foto Galeri

Oyunlarda en fazla sporcu ile katılan Rusya, 14 altın, 14 gümüş ve 10 bronz madalya ile sıralamada zirvede yer aldı.

Türkiye, organizasyondaki tek madalyasına Artistik Patinaj branşının buz dansı kategorisinde Alper Uçar ve Alisa Agafonova ikilisiyle kazandı.

25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları'nda madalya dağılımı şu şekilde gerçekleşti:

Kış Oyunlarını 1 madalya ile kapattık 

HANGİ BRANŞTA KAÇINCI OLDUK

Alp Disiplini

-Erkekler süper combi: 57. İbrahim Yıldırım, 58. Levent Taş, 68. Emre Şimşek, 70. Cenk Usta

-Erkekler süper G: 42. Levent Taş, 51. İbrahim Yıldırım 53. Mustafa Yıldız

-Erkekler büyük slalom: 58. Ersin Beydüz, 61. İbrahim Yıldırım, 67. Harun Şimşek

-Erkekler slalom: 42. Selim Pasinli, 43. Cenk Usta

-Bayanlar süper combi: 25. Tuba Daşdemir, 28. İrem Önder, 29. Betül Gül

-Bayanlar Süper G: 46. Tuğba Daşdemir, 55. Zeynep Severge, 56. Fatmanur Gül, 57. Betül Gül, 60. İstem Tunca

-Bayanlar büyük slalom: 52. Tuğba Daşdemir, 56. Betül Gül, 61. Fatmanur Gül

-Bayanlar slalom: 28. Tuğba Daşdemir, 32. İrem Önder

Artistik Patinaj

-Erkekler: 18. Kutay Eryoldaş, 21. Engin Ali Artan, 23. Ali Demirboğa

-Bayanlar: 25. Renk Kemaloğlu, 29. Beril Bektaş

-Buz dansı: 2. Alper Uçar-Alisa Agafonova

-Senkronize paten: 4. Ankara Üniversitesi

Buz Hokeyi

-Erkekler: 12. ve son sıra

-Bayanlar: 6. ve son sıra

Biatlon

-Erkekler bireysel: 32. Recep Efe, 33. Ahmet Uzuntaş, 35. Müjdat Boz

-Bayanlar bireysel: 34. Mehtap Baştuğ, 36. Nihan Erdiler, 38. Elif Aşkın, 39. Burcu Yeğin

-Erkekler sprint: 28. Ahmet Üstüntaş, 31. Orhan Gazi Civil, 33. Uğur Akman 37. Müjdat Boz, 38. Recep Efe,42. Ekrem Yıldırım

-Bayanlar sprint: 33. Nihan Erdiler, 37. Elif Aşkın, 38. Mehtap Baştuğ, 39. Burcu Yeğin

-Erkekler takip: 27. Ahmet Üstüntaş, 28. Orhan Gazi Civil. Uğur Akman,

Müjdat Boz, Recep Efe ile Ekrem Yıldırım tamamlayamadı.

-Bayanlar takip: Nihan Erdiler, Elif Aşkın, Burcu Yeğin ve Mehtap Baştuğ yarışı tamamlayamadı

-Erkekler toplu çıkış: 24. Ahmet Üstüntaş, 29. Orhan Gazi Civil

Curling

Erkekler: Elendi

Bayanlar: Elendi

Kayakla Atlama

-Erkekler K125: 24. Faik Yüksel

-Erkekler K95: 25. Faik Yüksel

Kayaklı koşu

-Erkekler takım 4x10 km: Burhan Oglago, Sabahattinh Oglago, Süleyman Ateş ve Erkan Orhan'dan oluşan milli takım 6. sırada yer aldı

-Karışık takım sprint serbest 6x1.3 km: Türkiye elendi

-Erkekler 30 km serbest toplu çıkış: 22. Ömer Yusuoğlu, 23. Sabahattin Oglago, 27. Burhan Oglago, Süleyman Ateş ise yarışı bitiremedi.

-Bayanlar aralıksız takip: 43. Rojbin Ören

-Erkekler aralıksız takip: 14. Sabahattin Oglago, 30. Erkan Orhan, 31. Süleyman Ateş, 34. Burhan Oglago, 37. Ömer Yusufoğlu

-Erkekler kayaklı koşu sprint: Erkan Orhan çeyrek finalde elendi. Sabahattin Oglago, Burhan Oglago, Ömer Yusufoğlu ve Süleyman Ateş, bayanlarda Rojbin Ören ve Büşra Güneş elemeleri geçemedi.

-Erkekler klasik bireysel 10 kilometre kayaklı koşu: 5. Sabahattin Oglago, 39. Ömer Yusufoğlu, 40. Süleyman Ateş, 41. Burhan Oglago ,42. Erkan Orhan

Kuzey Kombine

-Toplu Çıkış: 26. Mustafa Öztaşyonar

-Gundersen: 28. Mustafa Öztaşyonar

Kısa Mesafe Sürat Pateni

-Erkekler 1500 metre: Önder Aslan, Selim Tanrıkulu, Özgür Yeşil ve Mükerrem Top elemeleri geçemedi

-Bayanlar 1500 metre: Sezen Saraç, Duygu Kan, Leyla Yılmaz ve Ela Kara elemeleri geçemedi

-Erkekler 5000 metre bayrak: Türkiye elemeleri geçemedi

-Bayanlar 3000 metre bayrak: Türkiye elemeleri geçemedi

-Erkekler 500 metre: Önder Aslan, Selim Tanrıkulu, Özgür Yeşil ve Mükerrem Top elemeleri geçemedi

-Bayanlar 500 metre: Sezen Saraç, Duygu Kan, Leyla Yılmaz ve Ela Kara elemeleri geçemedi

-Erkekler 1000 metre: Selim Tanrıkulu, Önder Aslan, Özgür Yeşilöz ve Mükerrem Top elemeleri geçemedi

-Bayanlar 1000 metre: Leyla Yılmaz, Zeynep Erkılıç, Gamze Altıntaş ve Duygu Kan elemeleri geçemedi

Serbest Stil Kayak

-Erkekler kros: Yakup Önal elendi.

Snowboard

-Erkekler paralel giant slalom: 37. Meriç Dumlu, 40. Berkcan Önem, 42. Naim Onur Özkul, 43. Olgun Yalçın

-Erkekler SBX: Mehmet Ali Ünal, Can Polatkan, Deniz Altınok ve Umut Oğucu elemeleri geçemedi.

-Bayanlar paralel giant slalom: 25. Yasemin Bilgen, 28. Elif Ece Limon, 33. Zeynep Taviloğlu, 35. Gamze Demirci

-Bayanlar SBX: 12. Sevda Sayar, 15. Nesligül Kocakıran, 16. İdil Fırat Halefoğlu

-Half-pipe: 28. Deniz Altınok, 31. Can Polatkan, (Sonuncu) Mehmet Ali Ünal.


Bunları da Beğenebilirsiniz