KIRŞEHİR HABERLERİ

Kırşehir'den kısa kısa

AA / Tuğba Yardımcı Mısır
09.12.2014 - 11:19Son Güncelleme :

- Yunus Emre Derneği yöneticileri, Vali Şentürk'ü ziyaret etti

AA / Tuğba Yardımcı Mısır

KIRŞEHİR (AA) - Yunus Emre Eğitim Kültür Sanat Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı İbrahim Kaya ve yönetim kurulu üyeleri, Vali Necati Şentürk'ü ziyaret etti.

Şentürk, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, sivil toplum kuruluşlarına her zaman destek vereceklerini, özellikle de eğitim ve yardımlaşma projelerine ayrı bir önem gösterdiklerini söyledi.

Her kesimin görüşlerinden faydalanacaklarını dile getiren Şentürk, "Sivil toplum kuruluşlarımızla sık sık bir araya gelerek istişareler yapacağız. Bu görevlerde bulunma sebebimiz vatandaşa hizmettir. Öyleyse onlar için çalışacak, sıkıntılarını gidereceğiz" dedi.

Kaya da Şentürk'e görevinde başarılar dileyerek, dernek faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

10 yıldır faaliyet gösteren derneğin yaklaşık 200 üyesi bulunduğunu anlatan Kaya, "Derneğimiz eğitim, kültür, yardımlaşma, dini, milli ve sosyal alanlarda çalışma yürütüyor. Dernek olarak çalışmalarımızın odak noktasında gençler yer alıyor" diye konuştu.

- Konferans düzenlenecek

Ahi Evran Üniversitesinde (AEÜ), "Kazakistan Cumhuriyeti Bağımsızlık Günü ve Kazakistan Türkiye İlişkileri" konulu konferans düzenlenecek.

Üniversiteden yapılan açıklamada, AEÜ Türk Dünyası Topluluğu tarafından düzenlenen konferansın, Kazakistan'ın Ankara Büyükelçisi Canseyit Tüymebayev'in katılımıyla gerçekleştirileceği belirtildi.

Açıklamada, AEÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Kürşat Zorlu, TOBB Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Toğrul İsmayil, Avrasya Ekonomik İşbirliği Derneği Başkanı Hikmet Eren'in konuşmacı olacağı konferansın, 10 Aralık Çarşamba günü saat 14.30'da Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu'nda yapılacağı kaydedildi.

- Elektrik kesintisi

Kırşehir'de elektrik kesintisi uygulanacağı bildirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Meram Elektrik Dağıtım AŞ tarafından bazı bölgelerde bakım çalışması gerçekleştirileceği belirtildi.

Açıklamada, yarın 11.00-15.00 saatlerinde merkeze bağlı Sıdıklıekizağıl köyünde elektrik kesintisi uygulanacağı belirtildi.

Etiketler:
KIRŞEHİR İLÇELERİ
  KIRŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ekim 2017, Cuma
  • İmsak
   05:13
  • Guneş
   06:51
  • Öğle
   12:39
  • İkindi
   15:42
  • Akşam
   18:06
  • Yatsı
   19:33
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı