KIRŞEHİR HABERLERİ

Kırşehir Zabıta Müdürü Ramazan Güsneş:

IHA
13.08.2015 - 12:05Son Güncelleme :

Zabıta Müdürlüğü görevlileri çalışmaktalar

IHA

Kırşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, ana caddeler üzerinde yer alan mısır ve simit satan arabaların tamamının sahipli ve kayıt altında olduğu bu araçların ihtiyaç sahiplerine belediye tarafından verildiği söylendi.
Kırşehir’de seyyar olarak balon ve parfüm satan esnaflar arasında hiçbir ayrımın yapılmadığını anlatan Zabıta Müdürü Ramazan Güneş, “Hiç kimsenin tezgahına keyfi olarak birimlerimizin el koyması söz konusu değildir. Yapılan denetimler esnasında görevli memurlarımız seyyar olarak yüzük, takı, gözlük ve parfüm satan tezgahlara el koyarak Zabıta Müdürlüğüne getirilmiş, daha sonra 5326 sayılı Kabahatler Kanunu 37. Maddesi gereğince idari para cezası uygulanarak cezaların makbuz karşılığı gelir şefliğine yatırılması müteakibinde seyyar çalışan esnafın malzemeleri eksiksiz olarak sahiplerine teslim edilmiştir” dedi.
Habere konu olan Parfümcünün malzemelerine el konularak diğer seyyar esnaflara dokunulmadığı yönünde yer alan haberlerin gerçeği yansıtmadığını anlatan Zabıta Müdürü Güneş, “12.08.2015 tarihinde Terme Caddesinde seyyar olarak çalışan M.Ç., hakkında 0062 seri nolu idari yaptırım karar tutanağı ile para cezası uygulanmış cezayı yatırması sureti sonrasında ise malzemeleri eksiksiz olarak teslim edilmiştir” diye konuştu.
Zabıta Müdürü Ramazan Güneş, Kırşehir’de seyyar satıcılar arasında ise yapılan yasal işlemler hakkında hiçbir şekilde ayrım yapılmadığı Zabıta görevlilerinin ise keyfi uygulama yapmadıklarını ifade etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırşehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırşehir ilinden Kırşehir Zabıta Müdürü Ramazan Güsneş: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Ağustos 2015 tarihinde saat 12 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kırşehir Zabıta Müdürü Ramazan Güsneş: haberi güncellenecektir.

KIRŞEHİR İLÇELERİ

KIRŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:02
 • Guneş
  07:47
 • Öğle
  12:48
 • İkindi
  15:14
 • Akşam
  17:29
 • Yatsı
  19:03
Sayfa Başı