KIRŞEHİR HABERLERİ

Kırşehir Valisi Necati Şentürk:

IHA
29.10.2015 - 12:52Son Güncelleme :

kırşehirde cumhuriyet bayramı kutlamaları

IHA

Cumhuriyetin ilanının 92. Yıl dönümü kutlamaları Kırşehir’de düzenlenen törenlerle kutlandı. Vali Necati Şentük, Cumhuriyetin en büyük fazilet olduğunu söyledi.
Dört bir yanda bulunan düşmanların devleti yıkmaya çalıştığını anlatan Vali Şentürk, “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 92. Yılını coşku ile kutluyoruz. Devletin yönetim biçiminin Cumhuriyet olduğu 92. Yıl önce ilan ediliyordu. Sevgili gençler; Türk bir ırkın adı değil, milletin adıdır. Cumhuriyet fazilet ve ahlaktan ibarettir. Bu cumhuriyet 1.5 milyon vatan evladının şehit olduğu topraklar üzerinde kurulmuştur. İç ve dış düşmanlarımız bu vatanı bölmek istiyor. Ama gayretleri boşuna devlet bizim son kalemiz Anadolu ise bizim son yurdumuzdur. Bu kaleden bir taş düşürtmez, bir çakıl taşı bile aldırmayız.” dedi.
Doğulusu, batılısı, kuzeylisi ve güneylisi ile millet olunduğunu anlatan Vali Şentürk, “Canla, şerefle,medeniyeti, adaleti ve kudreti ile dünyada isim yapmış büyük bir devlet olmuşuz. Tıpkı bugün olduğu gibi mazlumlar, yetimler, gözü yaşlılar büyük vatanımıza iltica ediyorlar. Anlamsız bir savaşı memleketimize sıçratmak istiyorlar, amaçları devleti bölmek ve yıpratmak kardeşi kardeşe düşman etmek istiyorlar. Allah’ın kardeş yapmış olduğu islamla mayalanmış bir milleti parçalama gayreti içerisindeler, imkan yok ki amaçlarına ulaşsınlar. Bütün devlet ant ettik devlet bir, vatan bir, Kur’an bir,” diye konuştu.
Cumhuriyetin kuruluşunun 92. Yılı anısına öğrenciler şiir okurken program resmi geçit töreninin ardından sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırşehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırşehir ilinden Kırşehir Valisi Necati Şentürk: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 12 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kırşehir Valisi Necati Şentürk: haberi güncellenecektir.

KIRŞEHİR İLÇELERİ

Sayfa Başı