KIRŞEHİR HABERLERİ

Kırşehir Valisi Necati Şentürk:

IHA
24.02.2015 - 14:02Son Güncelleme :

FOTOĞRAF ALTI: KIRŞEHİR VALİLİĞİ BÜNYESİNDE 'KADINA HÜRMET ÇOCUĞA ŞEVKAT' KAMPANYASI KAMU KURUM MÜDÜRLERİNİN KATILIMLARI İLE GERÇEKLEŞEN TOPLANTIDA BASINA DUYURULDU.(AÇIKLAMA)

IHA

Kırşehir Valiliği bünyesinde ’Kadına Hürmet Çocuğa Şevkat’ kampanyası kamu kurum müdürlerinin katılımları ile gerçekleşen toplantıda basına duyuruldu.
Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Mersin’de hayatını kaybeden Özgecan Aslan olayının ardından Kırşehir’de özel bir ekip kurarak ’Kadına Hürmet Çocuğa Şevkat’ adı altında kampanya başlatarak şiddetin nedenlerini ve toplumun bilinçlendirilmesi çalışmalarını başlattı.
Vali Necati Şentürk, "Kadına yönelik şiddet konusunda bir toplantı yaparak oluşturduğumuz komisyonu kurumsal hale getiriyoruz. Oluşturduğumuz komiteye önce bir eğitim vereceğiz. Eğitim almış olan bu komitede ki arkadaşlarımız da sahaya inecekler, mahalle mahalle ev ev gezerek kadına şiddet konusunda neler yapılabilir konusunda bilgilenecekler" dedi.
Kırşehir Valiliği toplantı salonunda kamu kurumları görevlileri ile gerçekleştirdiği toplantıda konuşan Vali Necati Şentürk, "Türkiye’de yanlış bir şey tartışılıyor günlerdir medya üzerinden Bir şahıs cinayet işliyor cinayet delillerini de yok etmek üzerede kızımızı yakıyor. Bu süreçte ’İdam Cezası’ geri getirilsin mi? getirilmesin mi? tartışılıyor. Zor olan bir konu anlamsız bir tarzda tartışılıyor. İkinci tartışılan bir konu ise faile ’Kısırlaştırma’ cezası verilsin mi? verilmesin mi? yanlış bir noktadan başlarsanız yanlış bir sonuca gidersiniz. Türkiye’de hiç kimse bu insanlık dışı vahşet kim tarafından niçin işlendi? Bu vahşetin sebepleri ve bu vahşeti işleyen insanın nasıl bir geçmişi vardır? Nasıl bir aile yapısı ve nasıl bozukluklar var, bunu hiç kimse konuşmuyor. Bu tür cinayetleri işleyen çocukların çoğunun parçalanmış ailelerin çocukları olduklarını gördüm. Özgecan cinayetini işleyen şahsın da sevgisiz bir ortamda kaldığını ve parçalanmış bir ailenin çocuğu olduğunu anlamak mümkündür" diye konuştu.
KIRŞEHİR’DE KADIN CİNAYETİ YOK
Kırşehir’de bu düzeyde işlenmiş bir kadın cinayetinin olmadığının altını çizen Vali Şentürk, "Kırşehir’de kadın cinayeti yok ama kadına yönelik işlenmiş bir yılda 267 tane bir yılda şiddet vakası var. Bu şiddet vakalarının da önlenmesi bakımından bir faaliyet yürütüyoruz. Bu faaliyetle de bu tür olayların nedenleri üzerinde duruyoruz. Parçalanmış ailelerin çocukları travma geçirerek örseleniyorlar. Ne görüyorsa da onu uyuguluyor. Oluşturduğumuz komisyonda ki arkadaşlarımız önce nedenler üzerinden yola çıkacaklar. Bu tür davranışlara neden olan hadiselerin kökenine inmeye çalışacaklar, yapılacak bu saha çalışması öncelikle kadınlardan oluşacak. Bu toplantı ve saha çalışmasına benimle birlikte eşimde maddi manevi destek verecek sonuçlarla birlikte nedenler üzerinden de gideceğiz. 42 bin öğrencimiz üzerinde de rehber öğretmenler tarafından bir eğitim konusu olarak da işlenecek. İlimizde de ülkemizde de kanına yönelik şiddet olmasın. Eşlerin her ikisinde de bir zerefet ve sadakat olmalı, bu cinayetlere bakıldığında temelde sadakatsizlik var. En temel taş sadakattir. Eşlerin birbirine karşı sadakati ile birlikte medya da bu noktada bizlere ve çalışmalarımıza yardımcı olmalı" ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırşehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırşehir ilinden Kırşehir Valisi Necati Şentürk: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2015 tarihinde saat 14 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kırşehir Valisi Necati Şentürk: haberi güncellenecektir.

KIRŞEHİR İLÇELERİ
KIRŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ
24 Kasım 2017, Cuma
 • İmsak
  05:46
 • Guneş
  07:29
 • Öğle
  12:41
 • İkindi
  15:15
 • Akşam
  17:32
 • Yatsı
  19:03
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı