KIRŞEHİR HABERLERİ

Kırşehir’e Yeni Yatırım Müjdesi

IHA
29.10.2015 - 13:41Son Güncelleme :

kırşehir heyeti savunma sanayi müsteşarından destek istedi

IHA

Savunma Sanayi Müsteşarı Prof. Dr. İsmail Demir, Kırşehir’de yaptığı incelemelerin ardından yeni yatırımların müjdesini verdi.
Yapılan ziyaretlerden sonra Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ve Milletvekili adayları ve İl Başkanı Mustafa Kendirli ile yapılan görüşmeler sonrasında müsteşar Demir, yeni yatırım müjdeleri verdi.
Savunma Sanayi Müsteşarı Demir, Kırşehir’e bin kişilik Astsubay Meslek Yüksekokulunun kurulması için çalışma başlatacaklarını açıkladı. Müsteşar Demir’den destek isteyen Kırşehir heyeti, Petlas Lastik A.Ş.,’ye 75 milyonluk yeni yatırımın yapılacağını ifade etti. Yapılan inceleme ve istişareler sonrasında Cacabey Uzay Palnetaryumu’nun açılması girişimlerinin başlatıldığı, Kırşehir’de Petlas Lastik A.Ş.,’de bin kişilik yeni istihdam alanının açılacağı, müjdesi de verildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırşehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırşehir ilinden Kırşehir’e Yeni Yatırım Müjdesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 13 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kırşehir’e Yeni Yatırım Müjdesi haberi güncellenecektir.

KIRŞEHİR İLÇELERİ

Sayfa Başı