KIRŞEHİR HABERLERİ

Kırşehir’e Gelen Mültecilere Vali Yardımı

IHA
30.09.2015 - 21:47 Son Güncelleme :
IHA

Kırşehir’e gelen mültecilerin barınma sorunlarının çözümü için komisyon oluşturulurken, Kırşehir Valisi Necati Şentürk, ayrım gözetmeksizin Kırşehir’e gelen mültecilerin sorunlarının çözümü için çalışma yapıldığını söyledi.
Vali Şentürk, “Hiçbir ayrım yapılmadan mültecilerin iaşe ve barınma sorunlarının çözüme kavuşturulması adına gerekli olan çalışmalar yapılmaktadır” dedi.
Vali Necati Şentürk 217 kişinin Kırşehir’e geldiğini anlattığı açıklamasında, “Hızlı bir gelişme oldu. Edirne’de mülteci konumunda bulunan ve yurt dışına çıkışı deneyen ama yasal sebepler nedeni ile yurt dışına çıkışlarına izin verilmeyen 16 bin civarında mültecinin Türkiye’de dağıtımı yapıldı. Kırşehir’e de 216 kişi dört otobüsle geldi. Bir süre konaklaması planlandı” diye konuştu.
“EŞLERİ, ÇOCUKLARI VE HASTA OLANLARI VAR”
Kırşehir’e gelen mültecilerin her türlü sorunları ile ilgilenildiğini anlatan Vali Şentürk, “Kısa süreli de olsa aile hayatlarını devam ettirmeleri için Kırşehir’e gelen mültecilerin barınma sorunları vardı. Kırşehir artık geceleri soğuk oluyor, dışarıda barınsınlar diyemeyiz. İaşe sorunları da var. Paralarının olup olmadığını bilmiyoruz. Barınma ve iaşe ihtiyaçlarının giderilmesi için çalışmalarımızı yapıyoruz. Önemli olan barınma ve kısa süreli de olsa beslenme sorunları var. İçişleri Bakanlığı ile görüşmeler yaptım. AFAD ile görüşmelerimiz devam ediyor. İnsan olarak ve devlet olarak bu insanların ihtiyaçlarını karşılamak zorundayız” ifadelerini kullandı.
Devlet tarafından ihtiyaçları karşılanan mülteciler koordineli şekilde istemiş oldukları illere gönderildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırşehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırşehir ilinden Kırşehir’e Gelen Mültecilere Vali Yardımı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Eylül 2015 tarihinde saat 21 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kırşehir’e Gelen Mültecilere Vali Yardımı haberi güncellenecektir.

KIRŞEHİR İLÇELERİ

KIRŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ

17 Şubat 2018, Cumartesi
 • İmsak
  06:03
 • Guneş
  07:26
 • Öğle
  13:03
 • İkindi
  16:00
 • Akşam
  18:29
 • Yatsı
  19:46
Sayfa Başı