KIRŞEHİR HABERLERİ

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci:

IHA
09.09.2015 - 21:28Son Güncelleme :

KIRŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI YAŞAR BAHÇECİ, DÜN YAŞANAN OLAYLARA TEPKİ GÖSTEREREK, “BUNLARIN DÜKKANINI VE RIZKINI YAKARAK NEYE HİZMET ETTİNİZ? NEYİ AMAÇLADINIZ?” DEDİ.

IHA

KIRŞEHİR (İHA) – Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, dün yaşanan olaylara tepki göstererek, “Bunların dükkanını ve rızkını yakarak neye hizmet ettiniz? Neyi amaçladınız?” dedi.
Bahçeci yaptığı açıklamasında, "Bugün bu basın toplantısını yapmak beni gerçekten çok üzüyor. Yüzyıllarca huzurun, kardeşliğin ve barışın, bilimin ve ilmin merkezi olmuş Kırşehir’de provokasyonun, kundaklamanın yaşandığı bir şehir olarak anılması bu şehre hizmet eden beni çok derinden üzdü. Bunu yapan ve katkı sağlayan kişilere hakkımı helal etmiyorum. 4 tane iş yeri yakıldı, 10’un üzerinde de camı kırılan tahrip edilen iş yerimiz var. İtfaiye olarak biz yangınları söndürmeye müdahale etmeye çalıştık. Üzülerek belirtmek istiyorum bunların tamamı dükkan. Üstlerinde onlarca daire olan ve üstünde onlarca aile olan iş yerleri. İtfaiyenin hortumunu kesenlerin hangi vicdana sahip olduklarını, o dükkanların üstündeki vatandaşların ve çocukların kendi ailesi, kendi çocuğu, kendi hanımı olabileceğini de düşünmeye davet ediyorum. Yangın söndüren bir itfaiyenin hortumunu kesmek nasıl bir vicdandır. İtfaiye erine saldırmak, bu nasıl bir vatanseverliktir, nasıl bir maneviyattır, nasıl bir insan ruhudur bunu da toplumun vicdanına bırakıyorum. Buradan da belediye olarak görüntülerden buna kalkışan herkes hakkında suç duyurusunda bulunacağımızı altını da çizmek istiyorum" dedi.
Kırşehir’de yaşanan olayların tesadüfen yaşanmadığını anlatan Bahçeci, "Kırşehir, Kürt’üyle, Türk’üyle, Alevi’si Sünni’si ile yüzyıllardır barış içinde yaşayan bir şehir. Kırşehirlilerin bu tip olaylara güvenlik güçlerinden önce Kırşehirlilerin tepki vermelerine davet ediyorum. Çünkü Kırşehir bunu hak etmiyor. Hepimizin ciğeri yanıyor. Şu an Türkiye yangın yerine çevirmeye çalışılıyor. Terör örgütü ülkeyi birbirine düşürmeye çalışıyor. Eminim dünkü manzaradan en çok PKK terör örgütü mutlu olmuştur. Dükkanı yakılan esnaf kardeşimizde şehit yakını olan var. O yakanlara soruyorum, bunu ne için yaptınız ve ne adına yaptınız? Şehit yakınının dükkanını yakarak ne yapmak istediniz? Bugüne kadar devletinin yanında olmuş, milletine bağlı olmuş insanlar var içerisinde. Bunların dükkanını ve rızkını yakarak neye hizmet ettiniz? Neyi amaçladınız? Bunların üstüne Kırşehir’in ve Türkiye’nin çok iyi düşünmesi lazım. Ben Kırşehir’in özellikle seçildiğini düşünüyorum. Dışarıdan gelen provokatörler olduğuna inanıyorum. Olayları takip eden arkadaşlarımızdan hiç tanınmadık yüzler olduğunu, ilk taş atmaların, ilk ateş yakmaların bir takım organize işler olduğunu düşünüyorum. Devletimiz, emniyetimiz ve jandarmamız bunları tespit edecektir. Bunlar en ağır şekilde cezalandırılacaktır" ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırşehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırşehir ilinden Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Eylül 2015 tarihinde saat 21 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci: haberi güncellenecektir.

KIRŞEHİR İLÇELERİ

KIRŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:00
 • Guneş
  07:46
 • Öğle
  12:48
 • İkindi
  15:14
 • Akşam
  17:29
 • Yatsı
  19:02
Sayfa Başı