KIRŞEHİR HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Kırşehir Belediye Başkanı Bahçeci, 9 yılını değerlendirdi

DHA
14.02.2018 - 13:42Son Güncelleme :
DHA

Salih GÜNER, KIRŞEHİR (DHA)-Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Kırşehir’de hizmet çıtasını yükselttiğini, modern ve yaşanılır bir kent haline getirmek için 24 saat çalıştıklarını söyledi.

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Başkan Yardımcıları Yaşar Sulu ve Emre Şahinci, Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Osman Demir, Belediye Basın Müdürü Halil Çalışır ile   medya mensuplarıyla  bir araya gelerek Belediye faaliyetleri hakkında sunum yaptı. “Hepimizin ortak amacı bu şehre hizmet etmek ve Kırşehir’de hizmet çıtasını en üst seviyelere çıkaracak hizmetler vermek” diyerek konuşmasına başlayan Başkan Bahçeci, “Biz 2009 yılında göreve geldiğimizde ilk olarak bu şehrin var olan sorunlarını çözmeye çalıştık. Şehrimizin sorunlarını çözüme kavuşturduktan sonra şehrimizi Anadolu’nun en yaşanabilir şehri yapmak için her alanda proje ürettik. Yaptığımız her proje; şehrin değişen, gelişen, yenilenen yüzüne ayna tuttu. Ve Kırşehir artık Anadolu’nun parlayan yıldızı oldu. Sosyal, kültürel, çevre, trafik ve temizlik alanlarında Kırşehir’de büyük ve önemli adımlar attık. Biz Kırşehir’in makûs talihini değiştirdik. Yaptığımız dev projelerle Kırşehir artık geleceğine koşuyor” dedi.

Kırşehir’in yıllarca çekişmeler ve dedikodularla uğraşmaktan bir türlü ilerleyemediğine dikkat çeken Başkan Bahçeci, “Bizler kişilerle uğraşmak yerine, projelerimize odaklandık. Kırşehir’de hiç bir kesimi ayırt etmeden onları kucaklayarak projelerimizi hayata geçirdik. İşte bu azimle ve aşkla çalışarak Kırşehir’imizi geleceğe hazırlayacak projeleri sizler için hayata geçirdik. Alt yapıdan üst yapıya, yollarından parklarına kadar. Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi, Yollar, Kaldırımlar, Güzler Parkı, Kent Park, Cacabey Meydanı, Ahi Evran Külliyesi, Uzun Çarşı, Kale, bu projeler Kırşehir’in ana damarları. Kırşehir’in bütün ihtiyaçlarını yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Kırşehir’i geleceğe hazırlayacak yeni projelerimizle inşallah Kırşehir Türkiye’nin en güzel, en yaşanabilir şehirlerinden birisi olacak” diye konuştu

BAŞKAN BAHÇECİ: “DOKUZ YILDIR DEDİKODUYA DEĞİL, HİZMETE ODAKLANDIK”

2019 yılı Nisan ayından 2017 yılı sonuna kadar 90 proje gerçekleştirerek 687 milyon beş yüz bin TL harcama yaptıklarını anlatan Başkan Bahçeci, şunları söyledi:

“Düzenli olarak 9 yıldır aksatmadan faaliyetlerimizi böyle toplantı ve sunumlarla halkımızla paylaşıyoruz. Ocak ayından başlayarak Nisan ayına kadar toplumun farklı kesimleri ile bir araya geleceğiz. Bizler toplumu her kesimine ulaşmaya çalışıyoruz. Genç yaşta siyasete başladım ve farklı bir siyaset ortaya koymaya çalışıyoruz. Sıradan, alışagelenmiş, yıllarca yapılan siyasetin dışında, yeni bir şeyler söyleyerek ortaya koymaya gayret ediyoruz. Belediyemizin vizyonunu yansıtacak mekanlar oluşturmaya özen gösteriyoruz. Belediye Başkanı olarak ta ortaya çıkarttığımız, yaşadığımızı görmeniz, hissetmeniz gerçekten bu hiçbir şeye ölçülebilecek haz değil. Dünyanın en büyük hazı başarmaktır. Biz de dokuz yıldır önce zihinlerdeki tapuları yıkarak, geleceğe umutla bakabilen, bir çok eserinden gurur duyulan Türkiye’de bir çok projesi örnek gösterilen bir şehir haline geldik ve gelmeye devam edeceğiz. Bunun en önemli sebeplerden biri ortak akılla istişaredir.''

Kırşehir’in en önemli sorunu olan altyapıya girerek, çözümlediklerini, üst yapı çalışmalarına başlayarak Kırşehir’i modern ve yaşanılır bir kent haline getirdiklerini de anlatan Bahçeci, altyapıya 100 milyon liralık yatırım yaptıklarını ifade etti. Bahçeci, şöyle devam etti:

“Kırşehir Belediye Başkanı olarak 9 yılımızın 1 dakikasını bile boşa harcamadık. Hızla büyüyen bir Kırşehir var. Bizlere her gittiğimiz yerde bu olumlu olarak bahsediliyor. Vatandaşımızın bizlere olan güveni ile birçok zor yatırım gerçekleştirdik. Bizlere güvendiler sabır gösterdiler destek verdiler. Özellikle alt yapı noktasında zor bir sınavdı, zor bir yatırımdı. Kırşehir’imizin geniş bir alanında alt yapıya girme kararı verdik. Çünkü şehrimizin alt yapısı maalesef 30-40 yıl önce yapılan alt yapı. Bu şekilde bizi ileriye taşıması mümkün değildi. İçme suyu borularında 15-20 deliğin olduğu, sular kesildiğinde kaçak suların boruya karıştığı bir ortamı bilen Belediye Başkanı buna gözünü yumarak geçemez. Bırakın bu küflü, asbest borulardan su içmeyi neredeyse elinizi bile yıkamayacak boyutta sağlıksız yapı ile karşı karşıya kalabilirdik. Bir şehirdeki kanalizasyon hatları vücudun damarları gibidir. Bu bölgelerdeki kanalizasyon borularını açıp baktığımızda yüzde 80-90’ının tortu bağladığını betonlaştığını gördük, akışın yüzde 10’luk bölgeden olduğunu tespit ettik. Bunu da görmezden gelemezsiniz. Biz bunun üzerine gittik. Yağmur yağdığında Ankara Caddesi, Lise Caddesi, Terme Caddesi’nde bazı iş yerlerini ve evleri  su bastığını biliyoruz. Birçok mahallemizin sıkıntı yaşadığını biliyoruz. Bir çok mahallemizde yağmur suyu hatları yaptık. Yaptığımız alt yapı çalışmaları ile sıkıtılar yaşamayacağız. Şükürler olsun alt yapıya girdik. 100 milyonun üzerinde bir yatırım yaptık. Yaşayan bir şehirde doğru bir teknikle alt yapı yatırımı yaptık. Üst yapı çalışmalarımızda tamamlanmak üzere.”

Üst yapı çalışmalarının tamamlanması ve şehir içi trafiğinin çözümlenmesi için aldıkları kararları tek tek uygulamaya koyacaklarını da   dile getiren    Başkan Bahçeci “Çarşı güzel olursa insanlar gelip alışveriş yapar. Çarşı kötü ve çirkin olursa insanlar kaçar. Şehir ne kadar güzel olursa , insanlar o kadar bu şehirde yaşamak ister. Şehir ne kadar çirkin olursa o zaman kaçmak isterler. Göreve geldiğimizde 98 bin olan nüfusumuz bugün 137 bini geçti. En agresif büyüyen şehirlerden biriyiz. Bu nüfus oranı daha da artacak ve yaşanabilir bir şehir haline geleceğiz.”ifadesini kullandı

Aşıkpaşa Mahallesinde bulunan Cumartesi Pazarı’nı da yenileyeceklerini anlatan Bahçeci, “Aşıkpaşa Mahallesi’ndeki Pazar yerimizi Kırşehir’imize yakışır haline getireceğiz. Ayrıca Buradaki Banka Evleri’yle ilgili çok modern ve güzel bir projemiz daha var. Bu proje ile 195 hak sahibi olan Banka Evleri’nin yenilenip, görsel ve niteliksel değer kazanmasını amaçlıyoruz.  Burada ilimizin 1. dereceden deprem bölgesi olması ve ev sahiplerinin konforlu ve sağlam binalarda ikamet etmesi için başlattığımız çalışmalar kapsamında  net 80 ile 150 metre kare arasında değişen 144 adet 2+1, 132 adet 3+1 ve 52 adet 4+1 olmak üzere toplam 328 adet daire ile 15 adet dükkan yapılmasını planlıyoruz. Bugün burada 100 bin lira olan bir dairenin fiyatı 400-500 bin liraya yükselecektir” dedi.

Eski Sanayi bölgesindeki mevcut caminin yerine yapılması planlanan ve bu alana göre tasarlanan projeyi hayata geçirerek yaklaşık 7 bin kişiye hizmet verecek bir cami olarak inşaa edeceklerini de belirten Bahçeci sözlerini , “Şehir merkezindeki Cacabey Camisine alternatif olarak cenaze namazlarının kılınabileceği Ulu Cami Projemiz gasilhaneleri ve sosyal donatılarıyla Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en görkemli cami yapılarından biri olacak. Altına yapacağımız otoparkla şehir trafiğinin daha da rahatlamasına imkan sunacağız” diye bitirdi.
FOTOLU

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Kırşehir Belediye Başkanı Bahçeci, 9 yılını değerlendirdi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

KIRŞEHİR İLÇELERİ

KIRŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ

20 Kasım 2018, Salı
 • İmsak
  05:58
 • Guneş
  07:25
 • Öğle
  12:35
 • İkindi
  15:10
 • Akşam
  17:33
 • Yatsı
  18:54
Sayfa Başı