MANİSA HABERLERİ

Kırsal Yatırımları Devam Ediyor

IHA
27.07.2015 - 09:09Son Güncelleme :

MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN KULA İLÇESİ BÖRTLÜCE MAHALLESİNDE YENİ BİR HAYVAN SULAMA GÖLETİ YAPILIYOR

IHA

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından kırsal alanda hayvancılık yapan vatandaşları desteklemek amacıyla yapılan yatırımlara bir yenisi daha eklendi. Bu kapsamda Kula ilçesine bağlı Börtlüce Mahallesi’nde yeni bir hayvan sulama göleti daha inşa edildi. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün tarım ve hayvancılığın gelişmesine büyük önem verdiğini belirten Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Hayri Okkalı, kırsala yapılan yatırımların devam edeceğini söyledi.
Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri Kula ilçesine bağlı Börtlüce Mahallesi’nde yeni bir hayvan sulama göleti inşa etti. Daha önce hayvan sürülerinin sulanması için yapılan sulama göletinin yapıldığını söyleyen Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Hayri Okkalı, yeni göletin inşa edilmesiyle birlikte, hayvancılıkla uğraşan vatandaşların rahat bir nefes aldığını belirtti. Börtlüce Mahallesi’nde hayvancılık yapan vatandaşların, kurak yaz aylarında hayvanlarını rahatlıkla sulayabileceklerini ifade eden Okkalı, “Kırsalı geliştirmek için vatandaşlarımızın eksikliğini hissettiği tüm çalışmaları hayata geçireceğiz” dedi.
SORUNLAR TEK TEK ÇÖZÜLÜYOR
Kula halkının hayat standartlarını yükseltmek için belirli bir program dahilinde çalışmalar yürüttüklerini belirten Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, "İlçemizin 60 mahallesine eşit hizmet etmek için mücadele eden gerek Kula Belediyesi ekipleri gerekse Manisa Büyükşehir Belediyesi ekipleri koordineli bir biçimde çalışmalarına devam ediyor. Mahallelerimizin hepsine eşit bir biçimde hizmet etmeye çalışan ekiplerimiz sorunların öncelik sırasına göre iş planı düzenliyor. Her mahallemiz ve bu mahallelerimizde yaşayan vatandaşlarımızın gündelik hayatta yaşadıkları sorunları tek tek çözerek hayat standartlarını yükseltmeye gayret ediyoruz. Bu çalışmalarda gayretle hizmet eden gerek Büyükşehir Belediyesi personellerimize gerekse Kula Belediyesi personellerimize teşekkür ediyorum" dedi. Mahalle Muhtarı Vahit Yılmaz ise yapılan hizmetlerden dolayı Kula Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti. Muhtar Yılmaz; "Mahallemizin temel geçim kaynaklarının başında hayvancılık yer almaktadır. Hayvan sürülerimiz arazimizde otlatılırken en büyük sorun sulamaydı. Yapılan iki adet hayvan sulama göleti sayesinde bu sorunumuz ortadan kalkmış oldu. Çalışmada emeği geçen Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekiplerine, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun’a ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür ediyorum" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Kırsal Yatırımları Devam Ediyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Temmuz 2015 tarihinde saat 09 09’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kırsal Yatırımları Devam Ediyor haberi güncellenecektir.

MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ
25 Kasım 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:14
 • Guneş
  07:56
 • Öğle
  13:08
 • İkindi
  15:43
 • Akşam
  18:00
 • Yatsı
  19:30
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı