ANKARA HABERLERİ

Kırsal Hizmetler Çalıştayı’nda 3 yılı masaya yatırdılar

Hürriyet Haber
17.05.2017 - 15:44Son Güncelleme :

Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Belediyeler Birliği, üç yıl önceki Büyükşehir Yasası ile kurulan daire başkanlıklarının sorunları ve işleyişinin konuşulduğu bir çalıştay düzenledi.

Hürriyet Haber

1. Kırsal Hizmetler Çalıştayı’na, Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Nazlı Ergül, Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Kaynaklar Daire Başkanı Özgür Güven ile diğer 23 büyükşehir belediyesinin kırsal hizmetler daire başkanları ve şube müdürleri katıldı. İlk defa kurulan bir daire başkanlığı olması nedeniyle zorluklar ve eksiklikler yaşadıklarını belirten Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Kaynaklar Daire Başkanı Özgür Güven, sorunların ortadan kaldırılması için daha geniş kapsamlı bir çalıştay yapılmasını önerdi. Güven şunları söyledi:

ÇOK BÜYÜK RİSKLER ALDIK

“Kırsal hizmetler daire başkanlıkları tüm büyükşehir belediyelerinde kurulalı 3 yıl oldu ve birçok sıkıntı var. Şube müdürlerimle beraber, birçok eksiklikle karşılaşıyoruz. Bu çalıştaydan, daha geniş kapsamlı, daha üst düzeyde karar mekanizmasında, bakanlarımızın yöneticilerimizin bulunduğu bir toplantı için sonuca yönelik hedef çıkartmak istiyoruz. Yeni kurulan bir daire başkanlığı olarak ilk defa yapılan çalışmalar oluyor. Her atılan imza, bu alanda ilk defa atılan imzalar. Çok büyük riskler aldık.

TÜRKİYE KENDİ TOHUMUNU ÜRETSİN

BÜYÜKŞEHİR Belediyesi Genel Sekreteri Nazlı Ergül, ilgili daire başkanlarına, “Benim sizlerden naçizane önerim, tohum konusunu çok önemseyin. Tarımda tohum çok önemlidir. Bu konuya önem verin ve Türkiye artık kendi tohumunu kendi üretsin” tavsiyesinde bulundu.

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Kırsal Hizmetler Çalıştayı’nda 3 yılı masaya yatırdılar hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Mayıs 2017 tarihinde saat 15 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kırsal Hizmetler Çalıştayı’nda 3 yılı masaya yatırdılar haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:08
 • Guneş
  07:55
 • Öğle
  12:54
 • İkindi
  15:18
 • Akşam
  17:32
 • Yatsı
  19:07
Sayfa Başı