Kırmızı tabanlı ayakkabı yaratıcısı ‘Marka’ dersi vermeye geliyor

Hürriyet Haber
14.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme: 13.12.2009 - 22:20

Yürekli’nin bu yıl 10’uncusu düzenlediği Marka Konferansı’nda kadınların rüyalarını süsleyen kırmızı tabanlı ayakkabıların yaratıcısı Christian Louboutin, çevreci tasarımlarıyla standartları bozmayı bilen ikonlaşmış İngiliz tasarımcı Tom Dixon, anarşist ruhlu grafik tasarım dehası Stefan Sagmeister, çağımızın viral pazarlama fenomeni Ze Frank gibi isimler yer alacak.

Eşik atladık
Yürekli Yönetim Kurulu Başkanı Ayşegül Yürekli Şengör, 17-18 Aralık 2009’da düzenlenecek Marka Konferansı için, “10’uncu yıl konferansı ile bir eşik atlıyoruz. Bundan sonra Marka’nın hedefi Türkiye sınırlarının çok ötesinde. Hedefi örnek alınan, hayranlıkla ve övgüyle söz edilen dünyanın sayılı konferanslarından biri olmaktır” dedi. Ekonomik krize ve son bir yıl içinde dünya büyük bir hızla değişen dengelere değinen Ayşegül Yürekli Şengör şöyle devam etti: “Dünyada ezber artık iş yapmıyor.  Yapılmış olanı bir daha yaparak ilerlemeye çalışan ve sadece finans perspektifinden değerlendirilen markaların bağışıklık sistemleri çökerken, bu dönemin en güçlü reçetelerini ezberi reddedenler yazyor. Marka Konferansı’nın 10’uncu yılında ezber bozan reçetelerin sahiplerini fikirleriyle, çözümleriyle ilham vermeleri için İstanbul’a davet ettik.”
Yaramaz çocuk
Marka Konferansı’nın bu yılki konuşmacıları arasında en çok dikkat çekeni Sarah Jessica Parker, Angelina Jolie, Madonna, Britney Spears, Monaco Prensesi Caroline gibi müşterilere sahip ve 17 yılda Paris’te bir butikten 46 ülkede en çok satan markalardan biri noktasına gelen Christian Louboutin. ‘Büyücü’ lakaplı Christian Louboutin’in ayakkabılarına düşkün isimler arasında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün eşi Hayrinüsa Gül de var. Dijital pazarlama dünyasının yaramaz çocuğu olarak tanınan, viral pazarlama fenomeni olarak kabul gören Ze Frank de bir konuşma yapacak. Frank’in 17 yakın arkadaşına gönderdiği bir online doğum günü davetiyesinin yarattığı şöhret onu bugün ayda 750 bin aylık ziyaretçisi olan kendi internet sitesine taşıdı. Mick Jagger ile yaptığı evlilik ile tanınan Jerry Hall de Marka’da konuşmacı. 16 yaşında evini Paris’te moda kariyeri yapabilmek için terk eden 1.83 boyunda, 146 IQ’ya sahip Jerry Hall, Londra’da bir gecede 6 farklı müzikalde rol alarak Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi.
Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı