« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kırmızı & Siyah

Yönetim, her koltuğa bir bayrak koyarak tribünlerde birlik havası oluşturdu.F.Bahçe, Şükrü Saracoğlu’na şehitlerimizin isimlerinin yazılı olduğu siyah bir tişört ve simsiyah bir pankartla çıktı. Tribünler de matem rengi olan siyaha bürünmüştü.

Ahmet ERCANLAR
SON GÜNCELLEME

TÜRK sporu, şehitlerimiz için tek ses, tek yürek olurken, F.Bahçe de bu konuda üzerine düşeni yaptı.  Ülkeyi yasa boğan hain saldırılar nedeniyle teröre tepki amacıyla F.Bahçe Kulübü’nün ve tribünleri dolduran taraftarların statta yaptıkları organizasyonlar duygu yüklü bir atmosfer oluşturdu.

Askeri marşlar söylendi

Karşılaşma öncesi askeri (10. Yıl ve İzmir) marşlar söylendi. Taraftarlar askeri kışlalarda eğitim sırasında söylenen “Vatan sana canım feda” sloganını uzun süre söylereken şehitlerimizi andılar. Bu slogan tribülerce alkışlandı.

Her koltuğa bir bayrak

Fenerbahçe Yönetimi her koltuğa bir Türk bayrağı koyarak  Şükrü Saracoğlu Stadı’nda bir milli maç havası yarattılar. Seremoni sırasında taraftarların salladığı bayraklarla çok güzel görüntüler oluştu.

İsimleri tek tek okundu

Karşılaşma öncesi 29 şehidimizin ismi tek tek okundu. 24 asker ve 5 polisimizin isimleri stadyumdan okunurken taraftarar “burada” diyerek onları bir kez daha andılar. 29 şehidin fotoğrafları da stadyum monitörüne tek tek konuldu.

Tribünler duygulandı

Tribünleri duygulandıran sahnelerden biri de şehitlerimizin isimlerinin yazılı olduğu siyah tişörtlerdi. F.Bahçe siyah tişört ve simsiyah pankartla çıktı.  Samsun da sahaya “Şehitlerimizin kabri kalbimizdedir” pankartıyla çıktı.

Dev Türk bayrağı açıldı

Seremoni sırasında Maraton ve Türk Telekom tribününlerinde devasaTürk bayrakları açıldı. Sahaya 10. Yıl Marşı ile çıkıldı, dev Türk bayrağı tribünlerde dalgalandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler