Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kırmızı şifreli moral ziyareti

  Uğur ERGAN / ANKARA
  15 Ekim 2011 - 00:00Son Güncelleme : 15 Ekim 2011 - 10:03

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, dün Genelkurmay Başkanı Necdet Özel ile birlikte Güneydoğu’ya gitti, sınır bölgelerinde görevli askerlere moral verdi. Güvenlik nedeniyle gizlice yapılan ziyaret, Bölge Harekât Merkezi’ne “kırmızı şifre” ile bildirildi.

  CUMHURBAŞKANI Abdullah Gül, dün Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’le birlikte gizlice Güneydoğu’ya giderek sınır bölgelerinde görev yapan askerlere moral verdi. Çankaya Köşkü ve Genelkurmay Başkanlığı, güvenlik nedeniyle ziyareti gizli tutma kararı aldı. Genelkurmay Başkanlığı, Bölge Harekât Merkezi’ne, “kırmızı şifre”yle bölgeye çok üst düzey bir ziyaretin yapılacağını bildirdi. Bölge Harekât Merkezi’nin komuta kademesinin bildiği ziyaretten karakollardaki komutanlar haberdar edildi ancak isim verilmedi. Gül ve Özel dün erken saatlerde özel uçağıyla Van’a gitti. Daha sonra Yüksekova’da Jandarma Sınır Tümeni’ni ziyaret eden Gül ve Özel’in programında, Hakkâri’de Dağ Komando Tugayı ile Şırnak’taki 23. Jandarma Tümeni ile bu tümene bağlı dağ komando tugayları da bulunuyor.

  CUMHURBAŞKANI'NDAN ZİYARETİNDEN FOTOĞRAFLAR

  Gül ve Özel bölgede Sikorsky helikopter ile gezdi. Bu helikoptere tam teçhizatlı 4 helikopter de eşlik etti. Bölgedeki en güçlü sinyal kırıcılar (jammer) ziyaret yapılan her yerde açık tutuldu. Gül ve Özel, bölgede görevli askerlerle birlikte sohbet edip aynı karavanadan yedi.
  Abdullah Gül ve Necdet Özel’in bu gizli ziyareti dün öğleden sonra TRT’nin verdiği son dakika haberle duyuldu. Cumhurbaşkanlığı sitesi ise dün Gül’ün basına açık programı olmadığı bilgisine yer verdi. Sitede Cumhurbaşkanı Gül’ün Ankara’da olduğu da belirtildi.
  Gül’ün Yüksekova 34’üncü Taktik Tümen Komutanlığı’ndaki ziyaret programına davet edilen Yüksekova Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Abdurahman Pınar, Gül’ün sivil toplum örgütü temsilcilerine sorunlarını sorduğunu anlattı. /images/100/0x0/55ead48ff018fbb8f8997071
  Gül ve Özel, geceyi Hakkâri Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı’nda geçirdi. Cumhurbaşkanı, bugün Hakkâri’de 2 askeri birliği ziyaret ettikten sonra kentten ayrılacak.        

  Cumhurbaşkanı nöbeti

  CUMHURBAŞKANI Abdullah Gül ve Genelkurmay Başkanı Necdet Özel, dün 11.00 sıralarında Van’a geldi. Van Ferit Melen Havaalanı’nda özel harekât polisleri ve keskin nişancılar da geniş güvenlik önlemleri aldı. Gül ve Özel, saat 12.30’da ise Van’dan ayrılarak Hakkâri’nin Yüksekova İlçesi’ne geçti.                 

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı