ANKARA HABERLERİ

Kırmızı ödüllerine Başkent imzası

Murat YILMAZ
16 Eylül 2015 - 15:37Son Güncelleme : 16 Eylül 2015 - 15:37

Reklam ve iş dünyasının önemli isimlerinin buluştuğu 12’nci Kırmızı Ödülleri’nde dereceye giren reklam tasarımlarının yer aldığı Kırmızı Sergisi, Doğan Medya Center’da açıldı. Başarılı ajanslara teşekkür belgesinin verildiği törende konuşan Bölgeler Reklam Koordinatörü İris Cıngı, “Ankara’nın yeri Kırmızı Bölge için çok farklı. Ödül alan ajanslarımız hep Ankara’dan olmuştur” dedi.

Murat YILMAZ

Basın reklamlarında yaratıcılığın artırılmasını özendirmek, reklam ajanslarının, çalışanlarının ve reklamverenlerin başarılarını belgeleyip, ödüllendirmek amacıyla bu yıl 12’ncisi düzenlenen Kırmızı Ödülleri’nde dereceye giren reklam tasarımlarının yer aldığı Kırmızı Sergisi, Doğan Medya Center’da açıldı. Yarışmaya katılan ajanslara ve reklamcılara teşekkür belgelerinin takdim edildiği etkinliğe Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Deniz Zeyrek, Ankara Temsilci Yardımcısı Şükrü Küçükşahin, Doğan Burda Ankara Bölge Temsilcisi Erdal İpekeşen, Hürriyet Gazetesi Yazarı Erdal Sağlam, Bölgeler Reklam Koordinatörü İris Cıngı, Kırmızı Ödülleri Koordinatörü Gürül Öğüt, Ankara Hürriyet Reklam Müdürü Senem Öncüler Çetin de katıldı. Kırmızı Ödülleri ile ilgili bir sunum yapan Gürül Öğüt, Kırmızı Bölge’de ilk yılından bu yana hep bir Ankara egemenliği olduğuna dikkat çekti.

ANKARA KIRMIZI İÇİN ÖNEMLİ

Ankara’nın Kırmızı Bölge için çok farklı ve önemli bir yeri olduğunu vurgulayan Bölgeler Reklam Koordinatörü İris Cıngı, şöyle konuştu: “Mayıs ayının 27’sinde İstanbul Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde 12. Kırmızı Ödül Töreni’ni gerçekleştirdik. Ve 5. Kırmızı Bölge ödül törenini de bu sene ilk defa İstanbul’da büyük ödülle birlikte kazanan ajanslarımıza takdim etme fırsatı bulduk. Ankara’nın Kırmızı Bölge için çok farklı ve önemli bir yeri var. Birinci önemli nedeni; Kırmızı Bölge için Kıpkırmızı bölge ödülü alan ajanslarımız hep Ankara’dan olmuştur. Bu nedenle Ankara’nın çok farklı bir yeri vardır. İkinci olarak; gerek katılan iş sayısı gerekse katılan ajans sayısı bakımından Ankara hep lider şehir olmuştur. Uzak ara önde farklı sayıda işlerle çok sayıda ajansımız kendi ürünlerini kırmızıya göndermişlerdir. Üçüncü büyük önemi de; bildiğiniz gibi kırmızı bölgede ödül alan reklam ajansları ikinci bir değerlendirmeye daha tabi tutuluyorlar. İstanbul jürisinin önünde de kazanan işler yarışıyor. Ankara’da SV Studios iki ödül alarak hem bölgede hem de kazandığı işlerle ayrıca İstanbul’da da ödüller kazandı. Hep birlikte kazanan ajanslarımızı alkışlamak istiyoruz.”

SİZ YOKSANIZ BİZ EKSİĞİZ

Hürriyet Gazetesi’ne yapılan saldırılara değinen Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Deniz Zeyrek ise, “Ne yazıkki son görüşmemeizden sonra bizim artık basın özgürlüğü meselesinden öte can güvenliği meselesini konuşur hale geldik. Bir tarafta sizin uğraştığınız bu güzel şeyler, bir tarafta bizim siyasetle ilgilenirken uğraştığımız tuhaf şeyler. Ben size bakınca umutlandım. Şuraya inene kadar çok mutsuz ve umutsuz bir gazeteci profili çiziyordum şimdi sizin yapıp çizip tasarlayıp insanlara ulaştırdığınız çalışmaları görünce daha umudun tükenmediğini gördüm. Hepinizin eline sağlık. Hayat devam ediyor. Yaratıcılık devam ediyor. Bence hayatımızı renklendiren güzelleştiren unsurlardan biri. Böyle çalışmaya devam edin, üretmeye, yaratmaya devam edin. Biz artık haber üretme süreciyle sizin yaptığınız işi bir arada görüyoruz. Bu gazetenin, yayınlanan okuyucuya ulaşan her sayfası birlikte oluşuyor. Cizre’deki bir haberle sizin okuyuculara ulaştırdığınız bir duyuru ve ilan da birbirini tamamlıyor. Siz olmazsanız biz eksiğiz. Bunu çok açık yüreklilikle söyleyebilirim. Bütün ödül alanları kutluyorum” dedi.

KATILIM REKORU KIRILDI

Geçtiğimiz yıl itibarıyla ödül törenleri birleştirilen Kırmızı Bölge ve Kırmızı’ya katılan reklam ajansları, bu sene aynı kategori başlıklarında başvuruda bulunarak 44’er kategoride birincilik, özel ödüller ve iki büyük Kıpkırmızı Ödülü için yarıştılar. Jüri Başkanlığını Manajans Thompson’da CEO ve CCO görevlerini yürüten Tuğbay Bilbay’ın yaptığı toplantılarda bölgelerden 38 ajansın 428 reklam içeren 344 başvurusu ve İstanbul’dan 59 ajansın 845 reklam içeren 635 adet başvurusu değerlendirildi. Renkli anların yaşandığı Adana ve İstanbul’daki toplantılar 20 saate yakın sürdü. Özel ödüller de dahil olmak üzere Bin 515 başvurunun yapıldığı 12. Kırmızı’da katılım rekoru kırıldı.

Geçmiş olsun mesajı

Yarışmaya katılan ajanslara ve reklamcılara teşekkür belgelerini Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Deniz Zeyrek, Bölgeler Reklam Koordinatörü İris Cıngı ve Ankara Hürriyet Reklam Müdürü Senem Öncüler Çetin takdim etti. Belgesini Deniz Zeyrek’ten alan İztexs Ajans yöneticisi İlhami Yıldız Hürriyet Gazetesi’ne yapılan saldırı sonrası Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı’nın Hürriyet ve Doğan Grubu çalışanlarıyla birlikte açıklama yaptığı fotoğrafın olduğu “Hürriyet’i temsil edebilmek; Hürriyet kadar değerlidir” yazılı bir çerçeveyi Deniz Zeyrek’e vererek geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Kırmızı ödüllerine Başkent imzası haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ağustos 2017, Cuma
  • İmsak
   04:05
  • Guneş
   05:56
  • Öğle
   13:03
  • İkindi
   16:51
  • Akşam
   19:50
  • Yatsı
   21:26
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı