‘Kırmızı’ları seçmek için 14 saat çalıştılar

Hürriyet Haber
01 Şubat 2011 - 00:00Son Güncelleme : 01 Şubat 2011 - 00:43

Sadece gazete ve dergi reklamları arasında yapılan bir yaratıcılık yarışması olması sebebiyle, 2003 yılından bu yana Türkiye’de bir ilk olan Kırmızı Ödülleri’nin 8’incisi için jüri toplantısı yapıldı.

63 ajanstan 634 reklam içeren 486 ilanın katıldığı yarışmanın jüri üyeleri, birincileri seçmek için 14 saat toplantı yaptı. Bu jüri toplantısı sonucunda belirlenen Kırmızı ödüllerinin sahipleri, 24 Şubat Perşembe günü Hilton Convention & Exhibition Center’da düzenlenecek törende açıklanacak. Jüri toplantısında, yarışmaya katılan işler yaratıcılık ve uygulamadaki başarı kriterine göre değerlendirildi.

39 ödül verilecek

Jüri başkanlığını Ogilvy Türkiye Ülke Başkanı Aytül Özkan, moderatörlüğünü ise Kırmızı Reklam Ödülleri Koordinatörü Gürül Öğüt’ün yaptığı 8. Kırmızı Reklam Ödülleri’nde, büyük ödül Kıpkırmızı ve 38 kategori birinciliği ödülü olmak üzere toplam 39 ödül sahiplerini bulacak. Jüri başkanı Aytül Özkan, jüri toplantısıyla ilgili şunları söyledi: “Adayları elerken oldukça zorlandık. En keyif aldığım nokta, bu yıl ilk kez düzenlenen Kırmızı Bölge Reklam Ödülleri’nden kategori birincilerinin de ulusal yarışmada yarışmaya hak kazanması oldu. Kırmızı Bölge’deki işlerin de katılımıyla 8. Kırmızı’nın zenginleştiğine inanıyorum. Jüri toplantısının en sevindirici noktası ise, katılan tüm ilanlar çok güçlüydü. Bu da jüri arasında, kazananları belirlerken doyurucu tartışmalara sebep oldu. ”

Kırmızı Reklam Ödülleri Koordinatörü Gürül Öğüt ise yola çıkarken konulan hedeflerin hâlâ geçerli olduğunu belirterek, “Çünkü bizimki, ‘görevimizi yerine getirdik’ türü bir hedef değil. Hedeften ziyade, Kırmızı’nın üstlendiği bir tür misyon. Bugüne kadar Kırmızı’da, 6 bin 718 reklam yer aldı ve her biri Kırmızı Kitap’ta künyeleri ile birlikte yayınlandı. Türk basın reklamcılığının yıllık envanterini çıkaran benzer bir almanak yok. Misyonumuz, amacımız belli” dedi.

Hürriyet özel ödülü için katılım devam ediyor

YARIŞMADA Kırmızı Hürriyet Özel Ödülü kategorisi için katılım devam ediyor. Bu ödüle başvurmak isteyenler için son başvuru tarihi ise 6 Şubat Pazar günü olarak belirlendi.
Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı