"Nilüfer Pazvantoğlu" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Nilüfer Pazvantoğlu" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Nilüfer Pazvantoğlu

Kırmızı halı topuzları

Hollywood yıldızları kırmızı halı üzerinde yürüyeli iki hafta oldu ama şık kıyafetleri, kusursuz makyajları ve saç modelleri hálá konuşulmaya devam ediyor.

Bu sefer neredeyse sözleşmiş gibi çoğu saçlarında topuz modeli tercih etmişti. İşte, bizim o günden aklımızda kalanlar...

Oscar törenlerinde çoğunlukla ünlülerin önden çekilmiş fotoğrafları yer alır gazetelerde. Oysa özenle yapılmış saçlarının modeli özellikle arkadan kusursuzluğunu ortaya koyar. Hilary Swank’in şık bir dalgayla yana tutturulmuş kahkülü, çiçekli tacıyla bütünlük sağlamıştı. Nicole Kidman’ın saçları her ne kadar önden masum gibi görünüyor olsa da arkadan görkemli modeliyle dikkat çekiyordu. Jennifer Hudson’un da önden kahkülle renklendirdiği saç modeli ensede muz şeklindeki topuzuyla zenginleştirilmişti. Heidi Klum’un Oscar törenine katılırken tercih ettiği şık topuzu en az kırmızı tuvaleti kadar göz alıcıydı.

Güzellik fuarı başlıyor

Türkiye’nin önde gelen tüm ithalatçı ve üretici firmalarının katılımı ile gerçekleşen güzellik ve bakım fuarı 13-16 Mart tarihleri arasında Lütfi Kırdar Exhibition Center’da düzenleniyor.

Dünyadaki en son yeniliklerin sergilendiği, Türkiye pazarı için yeni birçok ürün, cihaz ve teknikler toplam 8 bin metrekare kapalı alanda, özel katılımcılar ve görkemli bir atmosfer eşliğinde gerçekleşiyor. Güzellik ve bakım dünyasındaki en büyük firmalar, en yeni ürünler ve yöntemler, temsil edilen dünya markaları bakım ve eğitim programları ve daha pek çok ürün ve etkinlik bu fuarda ziyaretçilerle buluşuyor. Ziyaretçi profilinin bilinçli profesyonellerden, yöneticilerden ve ilgililerden oluştuğu fuarda dünyaca ünlü güzellik ve bakım firmaları kadar yerel girişimciler de yer alıyor. Etkili makyaj yöntemlerinden çeşitli tedavi tekniklerine dek birçok konu, düzenlenen seminer, uygulamalı panellerde ele alınıyor.

Yazın en vazgeçilmez rengi MAVi

Bu yaz herşey bu renk etrafında dönüyor. Ve bu renk mavi... Louis Vuitton defilesinde modelleri bebek mavisi dudaklarla gördük, Anna Sui’de ise gözler mistik okyanus mavileriyle belirginleştirilmişti. Sezonda Chanel de tırnakları siyaha yakın lacivertle taçlandırdı. Chanel’in makyaj artisti Rachel Goodwin; "Bu yazın trend rengi her kadına yakışıyor, üstelik makyajda mavinin her tonunu kullanmak mümkün" diyor. Vamp bir görünüm için dumanlı göz makyajı, taze yaz yüzü için uçuk mavi tonlar kullanabilirsiniz. Ciddi bir iş kadını imajı için de mavi bir göz kalemi yeterli. Ama dikkat; mavi kullanmak sabır ister. Bu yazın makyajı da kıyafetle bütünlük sağladığında mükemmelliğe ulaşıyor. Özellikle beyaz ya da siyah ise mavi tonlarının en sevdiği renkler.

Kadınların yeni stil ikonu: Amy Winehouse

Sıra dışı sesiyle olduğu kadar skandallarıyla da ünlü Amy Winehouse, birçok kadının son dönemde taklit ettiği isimlerden. Kendine has giyim tarzını, spreyli saçları ve gözüne çektiği kuyruklu sürmesiyle tamamlıyor. Ve şimdilerde o da kendi kozmetik markası olan ünlüler kervanına katılmaya hazırlanıyor.

Amy Winehouse’un benzersiz stili karşısında dünyaca ünlü modacılar bile diz çöküyor. En son tasarımcı Karl Lagerfeld’in kendine ilham perisi olarak lanse ettiği Winehouse’un en beligin özellikleri saçına eklediği kocaman postişi, sürmeleri ve dövmeleri kuşkusuz.

Yeni kozmetik koleksiyonunda da sıra dışı detayların olacağından kimsenin kuşkusu olmasın. Özellikle iki konseptin; saç spreyi ve eye-liner’ların ağırlıklı olacağı koleksiyon tam da onu yansıtacak.
X