"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

Kırmızı domatesler yükselen yaşam enerjisini simgeler

Yorumlamamı istediğiniz rüyalarınız biriktikçe birikiyor.

O yüzden bugünü de rüya yorumlarına ayırıyor ve sizden gelen mektuplara yanıt vermeye devam ediyorum. Sevgiyle kalın...

Niobe

Rumuz: SAHRA

Rüyamda bir arkadaşım nişanlanmış ama sonra ayrılıyorlar. Arkadaşım benden nişan masraflarını karşılamamı istiyor. "Çok masraf ettik. Bize borcun var. Sen söylemeseydin nişanlanmayacaktık" diyor. Ben itiraz ediyorum ama babam taksitle ödeme yapmayı kabul ediyor. Bu olayların geçtiği bahçede, annem kahvaltı hazırlamış ve bizi kahvaltıya çağırıyor. Bana da bahçeden domates getirmemi söylüyor. Kocaman bir bahçeye giriyorum. Domateslerin hepsi yeşil ama ben hangi domatese baksam kırmızı oluyor ve büyüyor.

YORUM:

Daha net yorum yapabilmek için detaylı bilgilere ihtiyacım var. Ama yolladığınız kadarıyla yorumlarsam, rüyanızda bahsi geçen kişilerle herhangi bir konuda anlaşmazlık yaşıyor ya da ortak çözümler üretemiyor olmalısınız. Bu çerçevede size en yakın mesafedeki kişi anneniz sanırım. Ancak bahçe içinde gördüğünüz çok sayıda kırmızı domates, yaşam enerjinizin yüksekliğinin ve üretkenliğinizin sembolü... Kafanızda her ne varsa, tüm gücünüzle üzerine yoğunlaşın, olumlu sonuçlara ulaşacağınız ortamı yakalamışsınız.

Sona gelinmiş bir ilişkiyi kurtarmaya çalışıyorsunuz

Rumuz: BELİZ

Ailemle tatile gidiyoruz. Babam anneme bir şey almak istiyor. Bu şeyi sadece ben alabileceğim için aşağı iniyorum. Aşağıda eski erkek arkadaşımı annesiyle otururken buluyorum. Şaşkınlıktan bakakalıyorum. Babam "Eğer şu hediyeyi alırsan, onun yanına gitmene izin veririm" diyor. Ben de "Tamam" diyorum. Bu arada onunla kavgalı olduğumuz için annesinin yanından gitmesini bekliyorum. O gidince yanına gidiyorum. Şaşırıp sarılmasını beklerken o benimle hiç konuşmuyor. Çok üzülüyorum. Ben hálá konuşmaya çalışırken, bu sefer de babam yanımıza gelip gitmeye başlıyor, ben de utanıp konuşmuyorum.

YORUM:

Rüyanız gerçek hayatta bitmiş ya da bitmek üzere olan bir ilişkinizi kurtarma arzunuzun ve çabalarınızın bilinçaltı yansıması. İlişkinizin geldiği son durumda siz hálá partnerinizle bir bağlantı kurmak ve duygusal yoğunluk yaşamak istiyor olsanız da, gerek karşınızdaki kişi gerekse babanız ya da sizden güçlü pozisyondaki başka biri, bu çabalarınızın olumlu sonuçlanmasına engel oluşturuyor olmalı.

Rüyadaki ceninler yalnızlık hissini açığa çıkarıyor

Rumuz: RÜYA

Rüyamda erkek arkadaşım ve kızı, bir adadan başka bir adaya gitmek istiyoruz ve karşıya su üzerinde olan bir ip ile geçebiliyoruz. Erkek arkadaşım ve kızı beni beklemeden geçiyorlar. Ben de bir gruba dahil oluyorum. Denizi geçerken ayağımızın altında ip boyunca dizili 7-8 aylık ölü ceninler var. Ayağıma değiyorlar ve ben çok ürküyorum. Ama sonunda karşıya geçmeyi başarıyorum.

YORUM:

Rüyanızın genelinde, içinde bulunduğunuz ilişkide kendinizi emniyette hissetmemenizden kaynaklanan kaygılar ve yanlızlık hissiniz ön plana çıkıyor. Rüyada görülen cenin, dışlanmışlık duygusu ve yanlızlık sembolüdür. Rüyanızda gördüğünüz ölü ceninler de size dışlanmış veya arka planda bırakılmış hissi veren kişi ve olaylardan kurtulma ihtiyacınızın birer habercisidir. Korkularınızı yenmenin en çabuk yolu onlarla yüzleşmektir. Tam olarak neden endişe ettiğinizi bulup, nedenleri üzerine yoğunlaşırsanız, hayatınız gibi rüyalarınız da hafifleyecektir.

RÜYA SEMBOLLERİ

YENİLMEK

Rüyada yenildiğini görmek, üzerinde çalıştığınız bir konu üzerinde kendinizi yetersiz hissettiğinizi ya da başkalarının bu konuda sizden daha iyi olduğunu düşündüğünüzü gösterir. Geleneksel yorumunda ise, rüyanızda gördüğünüzün aksine kazanacağınızın göstergesidir.

KAR


Bu rüyayı bugünlerde gördüyseniz, rastlantısal bir rüyadır. Genel anlamı, duygusal soğukluk, sevgi noksanlığı veya saflık işaretidir. Rüyada görülen karlar erimeye başladıysa, çevreyle kurulan iletişimin artmaya başladığı anlamına gelir. Geleneksel anlamı, artan şans, düzelen talih şeklindedir.

DEPO

Biriktirilmiş fikir ve duyguları gösterir. Geçmiş yaşam bilgilerimizi ve anılarımızı da sembolize eder. Geleneksel yorumunda, boş bir depo, sermayesiz başlanacak yeni bir işi gösterir.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI