« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kırmızı doğru penaltı yanlış

Şampiyonluk yarışında büyük önem taşıyan Trabzonspor-Gaziantepspor maçı bordo mavililerin 3-0’lık galibiyeti ile sonuçlanırken, karşılaşmaya damga vuran gelişme FIFA kokartlı hakem Cüneyt Çakır’ın verdiği iki kritik karar oldu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Mücadelenin gözlemcisi Ahmet İbanoğlu’nun raporunda Cüneyt Çakır’a 7.8 puan verdiği belirtildi. 7.8, hakemin maçta önemli hatalar yaptığını belirten not anlamına geliyor. İbanoğlu’nun raporunda, maçın 22. dakikasında gerçekleşen ve tüm hakem hocaları ile futbol otoritelerince, karşılaşmanın kırılma anı olarak nitelenen Dany-Burak Yılmaz mücadelesinde, Çakır’ın verdiği penaltı kararının yanlış, kırmızı kart uygulamasının doğru olduğunu belirttiği öğrenildi.

Glowacki’yi de atmalıydı

Pozisyonda Burak Yılmaz, Dany’in çekmesi sonucu yerde kalmış, Çakır yardımcısı Tarık Ongun’un uyarısı ile ceza alanı dışında gerekleşen hareketi penaltı ile cezalandırıp, bariz gol şansını engellediği için de Dany’i kırmızı kartla oyun dışına yollamıştı. Çakır’ın notunu düşüren ikinci hata ise benzer bir pozisyonda Olcan ile Glowacki arasında yaşanan pozisyonda verdiği karar oldu. İbanoğlu’nun raporunda Olcan’ı düşüren Polonyalı oyuncunun da bariz gol şansını önlediği için kırmızı kartla cezalandırılması gerektiğini yazdığı belirtildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz