Ege Haberleri

EGE

  Kırmızı bölge ödülü bizim için sertifikadır

  Hürriyet Haber
  10 Ocak 2011 - 00:00Son Güncelleme : 09 Ocak 2011 - 20:12

  Kırmızı Bölge Reklam Ödülleri’nde, En İyi Yerel Gündem Bağlantılı Reklam kategorisinde ödülün sahibi Ankaralı Arsel Group oldu. Yöneticileri büyük sevinç yaşadı.

  Kavaklıderem Derneği için hazırladıkları ilan ile, En İyi Yerel Gündem Bağlantılı Reklam ödülünü kazanan Arsel Group Reklamcılık sanat yönetmeni Selçuk Arslan, Kırmızı Bölge Reklam Ödülleri hakkındaki görüşlerini ve kazandıkları ödülle ilgili düşüncelerini paylaştı.
  Özel çalışmaları var
  - Ajansınızdan kısaca bahseder misiniz? Kaç yıldır hizmet veriyorsunuz?
  Arsel Group Reklamcılık Medya Planlama olarak reklam ile iç içe 18. yılımızı doldurdurduk. Ajans olarak reklamcılık ve medya planlama konularında tam hizmet ajansı olarak hizmet vermekteyiz. Gazete, Açıkhava, tv-radyo mecralarında medya planlama ve satın alma, reklam ve tanıtım filmi çekimi, prodüksiyon, basılı materyaller, kurumsal kimlik gibi reklamcılığın birçok alanında hizmet vermekteyiz. Ayrıca İstanbul ofisimizde proje bazlı olarak çalışmalar yürütmekteyiz.
  Çalıştığı sektörler
  - Müşteri segmentiniz genelde hangi sektörlerden?
  Uzun yıllardır reklam sektöründe hizmet vermekteyiz. Bunun neticesinde kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektörün her kesiminden firma ile çalıştığımızı söyleyebiliriz. TSK Mehmetçik Vakfı, T.C. Kültür Bakanlığı, Hugo Boss, Barolar Birliği, Best Buy, Altıntuğlu Kuyumculuk, Hacettepe Üniversitesi, Kavaklıderem Derneği, Büyük Anadolu Otelleri, Türkkonut birlikte çalıştığımız bazı müşterilerimizdir.
  Destek içerisinde
  - Basında En İyi Yerel Gündem Bağlantılı Reklam kategorisinde Kırmızı Bölge Ödülü kazandınız. İşin öyküsünü bizimle paylaşır mısınız?
  Kavaklıderem Derneği’nin, şimdiye kadar çalıştığımız en anlayışlı ve çağdaş reklamverenlerimizden biri olduğunu söyleyebiliriz. Reklama ve yaratıcılarına sonsuz saygı ve destek içerisindeler. Biz çalışmamızı kendilerine sunduk ve onaylandı. Virgülüne bile karışmadılar. Reklamcı için mutluluk verici bir durum ve başarıda etkisi de büyük.
  Kısa ve öz oldu
   - Reklamverenin sizinle paylaştığı bilgiler ve sizin ajans olarak bu brief’e bulduğunuz çözüm nasıldı?
  Kavaklıderem Derneği, Ankara’nın en güzide, renkli semtlerinden Kavaklıdere’yi güzelleştirmek, geliştirmek ve sorunlarından arındırmak için bir araya gelmiş gönüllüler ile faaliyetlerini yürütmektedir. Aslında bu tanımlama bile bizim için çok iyi bir brief idi. Ankara’da büyükşehir belediye meclisinin aldığı karar ile kentin önemli cadde ve sokakları paralı otoparka dönüştürülmüştü. Üstelik bu eski ve güzide sokak ve caddelerde pek çok vatandaşın evi vardı. Biz sadece konuyu anlatan kısa metini dikkat çekici bir görsel ile birleştirdik.
  - Kırmızı Bölge Reklam Ödülleri’ne katılmaya nasıl karar verdiniz?
  Kırmızı Bölge, İstanbul dışındaki tüm reklam ajanslarını yaratıcı reklama teşvik eden, destekleyen, zekice hazırlanmış bir proje.  Biz bu projeyi Kırmızı Dergisi’nde ilk okuduğumuzda şaşırdık, heyecanlandık. Kırmızı Bölge Ödülleri bize 5 adım atmıştı. Bizim de 1 adım atmamamız olmazdı. Bu projede emeği geçen herkese, özellikle de Sayın Ayşe Sözeri Cemal ve Sayın Gürül Öğüt’e teşekkürlerimizi sunarız. Kırmızı Bölge Ödül Gecesi de, bu organizasyona ne denli özenli ve  ciddi hazırlanıldığının bir göstergesiydi.
  Arzu ediyorduk
  - Ödül kazanacağınızı tahmin ediyor muydunuz?
  Türkiye’nin her yerinde çok yaratıcı ajansların olduğunu biliyoruz. Şuna inanıyoruz ki; fikriniz ne kadar başarılı olursa olsun, en iyisi değildir. Asıl mesele başkalarının o daha iyi fikirleri üretip üretemedikleridir. Bu çerçevede elbette ödül kazanmayı arzu ediyorduk ancak katılan diğer çalışmaları görmediğimiz için tabii ki tahminde bulunmak zordu.

  İstanbul’dan da ödülle döneceğiz

  -  Kazandığınız kategori birinciliğiniz ile 8. Kırmızı Reklam Ödülleri’nde ön elemeden muaf tutularak, ilgili kategoride bir kez daha yarışacaksınız. İddialı mısınız?
  Ulusal Kırmızı Ödülleri her sene yüksek katılımla gerçekleşen bir organizasyon. İstanbul’da işlerini profesyonelce yapan,  çok sayıda kaliteli yaratıcı ajanslardan katılımlar olacaktır. 8. Kırmızı Reklam Ödülleri’nde yarışmak bizim için heyecan verici olacaktır, umuyoruz ki oradan da ödül kazanacağız.
  - Son olarak Kırmızı Bölge Reklam Ödülleri sizin için ne ifade ediyor?
  Kırmızı Bölge Reklam Ödülleri için kullanılabilecek pek çok güzel sıfat var. Ancak bizim en beğendiğimiz tanımlama; Kırmızı Bölge Rekam Ödülü bir çeşit sertifikadır. Yani siz ne kadar ajansınızın yetenekli kişilerden oluştuğunu, yaratıcı işler çıkarabileceğinizi iddia ederseniz edin, zaman zaman kendinizi ifade ederken sıkıntı yaşayabiliyorsunuz. Kırmızı Bölge Reklam Ödülleri, karşınızdakilere kendinizi anlatırken gösterebileceğiniz bir sertifikadır.

  Reklamveren: Kavaklıderem Derneği Başkanı Hale Bandik

  - Markanızın bu ilanla Kırmızı Bölge ödülü kazanmasını bekliyor muydunuz?
  Ödül kazanabileceğini bekliyorduk. Çünkü gerçekten çok yaratıcı ve sevimli bir tasarımdı. Yaşadığımız rahatsız edici bir durumun çok sempatik bir şekilde anlatımı bize göre başarılı ve zekice bir buluştu.
  - Kırmızı Bölge Reklam Ödülleri ile ilgili düşüncelerinizi öğrenebilir miyiz?
  Kırmızı Bölge Reklam Ödülleri, reklamcıların cesaretlendirilmesi, yaratıcılığın desteklenmesi açısından çok önemli katkılar sağlıyor.Bilinirliği arttıkça çok daha önemli olacağına ve reklamcılık sektörüne büyük katkılarının olacağına inanıyoruz.
  - İlanlarınızda, yaratıcılığa açık mısınız?
  Kesinlikle, yaratıcı tasarımların çok daha dikkat çekici, arkasındaki fikirleri çok daha fark edilir ve akılda kalır bir biçimde ortaya koyduğunu düşünüyoruz.

  Yarın: Marigold Thermal & Spa Otel ilanlarıyla Basında En İyi Ulusal Gündem Bağlantılı Reklam Ödülü kazananı Bursalı Ajans Akılişi

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı