Ege Haberleri

  Kirliliği yaratan bedelini ödeyecek

  Hürriyet Haber
  27.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  KONAK Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, kentte sorumsuzca davrananlara karşı bundan böyle bir disiplin uygulanacağını bildirdi.

  Başkan Tartan, çevreyi kirletenlerin, gürültü çıkaranların, kaldırımları işgal edenlerin, duvarlara, elektrik direklerine afiş asanların, bunun bedelini ödeyeceklerini ve cezalandırılacaklarını söyledi.
  Gündüz bir milyona yaklaşan insan hareketliliği ile İzmir’in en yoğun merkezi olan Konak’ta kent disiplinini sağlamak amacıyla cezai yaptırımların disiplinli bir şekilde uygulanacağını belirten Başkan Tartan, “Bundan böyle belirlenen bölgeler dışında afiş, pankart ve benzeri duyuruların asılması engellenecek, asmak isteyenlere caydırıcı yaptırımlar uygulanacak. Tekrarı halinde suçu işleyenler Belediye encümeninin vereceği kararlara razı olacaklar” dedi.
  Kaldırım işgaline izin yok
  Özellikle Konak’ın merkezi olan Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi ile bölgedeki diğer sokaklarda Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından duyurusu yapılan saatlerde çöp konteynerlerinin dışarı çıkarılması sağlanacak. Sahipleri belli olmayan ve kent içinde çöp yuvasına dönen hurda araçlar noter aracılığı ile tespitleri yapıldıktan sonra kaldırılacak. Kaldırım işgallerine izin verilmeyecek. Konak Belediyesi Temizlik, Zabıta ile Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlükleri yaşanan olumsuzlukları yerinde izleyecek. Yaşanan sıkıntılar ve sorunlar ortadan kaldırılıncaya ve çözüme kavuşuncaya kadar takipçisi olunacak.
  Konak Belediye Başkanı Dr.Hakan Tartan, “Kent Anayasası” olarak nitelendirdiği kriterlerin göreve başladığı günlerde yaşama geçirildiğini, ancak bu kurallara uymamakta direnen bir kesimin varlığının hala bulunduğunu hatırlattı. Vatandaşların Alo Çözüm Hattı’nin 444 35 66, Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün 433 36 29, Zabıta Müdürlüğü’nün 484 15 10, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün 482 10 36 numaralı telefonlarını arayabilecekleri bildirildi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı