« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kırkpınar'a tercüman hazırlıkları

Edirne'de, 21-27 Haziran tarihleri arasında yapılacak 649. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri için hazırlıklar başladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Basın derneklerinin de yer aldığı Basın ve Halkla İlişkiler Komitesi, Edirne Vali Yardımcısı Abdullah Aslaner başkanlığında, Edirne Valiliği'nde toplantı düzenleyerek, çeşitli kararlar aldı.

Toplantıda, basın tribününde gazetecilere yardımcı olmak üzere Edirne Valiliği ve Edirne Belediyesince yeteri kadar personel görevlendirilmesine karar verildi.

Kırkpınar yağlı güreşlerini izlemek üzere Edirne'ye gelecek basın mensuplarının yeme, içme ve konaklama ihtiyaçlarının kendileri tarafından karşılanması, yer bulma konusunda gerektiğinde belediye başkanlığı tarafından yardım edilmesi kararlaştırıldı.

Toplantıda alınan diğer kararlar şöyle:
“Güreşlerin yapılacağı 21-27 Haziran günlerinde, güreşlerin başlama ve bitiş saatleri arasında, basın tribününde görev yapmak üzere Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünce İngilizce, Almanca, Fransızca, Yunanca ve Bulgarca tercümanlar görevlendirilecek.

Belediye başkanlığınca basın mensupları ve protokol araçları için de park yeri tahsis edilecek.
Basın tribününde sadece basın mensuplarının yararlanabilmesi için belediye yetkilileri basın kartlarını ve belediyece verilen kimlikleri titizlikle kontrol edecek. Basında çalışan, muhabir, foto muhabiri, kameraman ve köşe yazarları için ayrı renkte basın kartı düzenlenecek. Basın tribünü girişinde “Basın Danışmanlık Masası” oluşturulacak.

Ayrıca, toplantıda basın mensuplarının araçlarını rahatça park edebilmesi için basına ayrılan yerlerin titizlikle korunması, basın tribünü internet kullanım olanaklarının çoğaltılması gibi öneriler de sunuldu.

Bunları da Beğenebilirsiniz