Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kırkpınar meydanı sular altında

  Fırat KESKİNKILIÇ/EDİRNE, (DHA)
  22 Aralık 2009 - 11:43Son Güncelleme : 22 Aralık 2009 - 11:43

  BULGARİSTAN ve Edirne'de aşırı yağışlar nedeniyle taşan Tunca Nehri’nin debisinin düşmesine rağmen, Suakacağı Köyü’nden yeni ulaşan su Sarayiçi alanında bulunan Balkan Şehitliği ile Kırkpınar Er Meydanı'nı tamamen sular altında bıraktı. Polis ekipleri ise taşkının olduğu bölgelerde 24 saat nöbet tutarak vatandaşların buralara giriş ve çıkışına izin vermiyor.

  Bulgaristan ve Edirne’de etkili olan yoğun yağmur yağışının ardından yatağından çıkan Tunca Nehri’nin debisi DSİ verilerine göre düşmeye başladı. Ancak ölçümün yapıldığı Suakacağı mevkiinden kent merkezine yeni ulaşan su Sarayiçinde bölgesini kapladı. Sarayiçi alanıda bulunan Balkan şehitliği ile Kırkpınar Gürüşlerinin yapıldığı Er Meydanı sular altında kaldı. Bu alanda bulunan ve güvenlik nedeniyle kapatılan Av Köşkü’nde kalan hayvanlara ise, çalışanlar tarafından tekneyle yiyecek taşındı.

  DSİ. 11. Bölge Müdürlüğü ekipleri, güvenlik nedeniyle araç ve yaya trafiğine kapatılan üst kısmı ise kısmen su ile dolan nehir üzerindeki köprülerin tıkanan gözlerini açmaya çalıştı. Köprülerin gözlerini takayan ağaç dalları kepçe çıkartılıp yeniden nehre bırakılınca, bir sonraki köprünün gözlerini tıkadı. Görenler ise bu çalışmayı şaşkınlıkla izledi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı