KIRKLARELİ HABERLERİ

Kırklareli’nde rüzgar enerji santralleri denetleniyor

DHA
18.08.2017 - 12:06Son Güncelleme :
DHA

Vahit İŞBAŞARAN/KIRKLARELİ(DHA)- ORMAN ve Su İşleri Kırklareli Şube Müdürlüğü, rüzgar enerji santrallerinin denetimlerinin sürdüğü açıkladı.

Kırklareli Şube Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada "645 sayılı Orman ve Su İşleri Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname’nin 8’inci maddesi ile Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünün görevleri tamamlanmış olup, bu görevler arasında “Uluslararası Koruma Sözleşmeleri ile belirlenen yörelerdeki koruma ve kullanma esaslarını belirlemek, koruma altına alınan bitki ve hayvan türleri ile alanların korunması konusunda tedbirler almak, ilgili kuruluşlarla işbirliği yapmak, hayvanların korunmasına yönelik çalışmaları, ilgili bakanlık, kurum ve kuruluşlar ve sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği içinde yapmak, yaptırmak, bu konuda yürütülen faaliyetleri desteklemek, denetlemek veya denetlenmesini sağlamak” yer almaktadır. Bu kapsamda Bakanlığımız tarafından izin verilen ve Kırklareli il sınırları içerisinde faaliyet gösteren Rüzgar Enerji Santrallerinin Ekosistem Değerlendirme Raporunda ve Bakanlığımıza sunulan taahhütnamede belirtilen hükümleri yerine getirilip getirilmedikleri denetlenmektedir” denildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Kırklareli haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Kırklareli haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Kırklareli’nde rüzgar enerji santralleri denetleniyor haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

KIRKLARELİ NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:32
 • Guneş
  08:23
 • Öğle
  13:17
 • İkindi
  15:35
 • Akşam
  17:49
 • Yatsı
  19:27
Sayfa Başı