KIRKLARELİ HABERLERİ

Kırklareli'nde, 'İngilizce Makale Yazma Eğitimi' verildi

DHA
04.04.2018 - 11:18Son Güncelleme :
DHA

Vahit İŞBAŞARAN/KIRKLARELİ(DHA)- KIRKLARELİ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü ve Yabancı Diller Bölümü işbirliği ile “İngilizce Makale Yazma Eğitimi” verildi.

İİBF Hasan Zan Konferans salonunda düzenlenen eğitime konuşmacı olarak Üniversite Yabancı Diller Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Fulya Kincal katıldı. Öğr. Gör. Fulya Kincal iki bölümden oluşan eğitimde, İngilizce makale yazımında bilinmesi ve dikkat edilmesi gereken yapısal ve dilsel faktörleri detaylı olarak anlattı. Kincal , İngilizce yayın yaparken özellikle fikir üretebilme, üretilen fikirleri en iyi şekilde temsil eden ifade ve kelimeleri bulabilme ve sonrasında onları revize edebilmenin önemine vurgu yaptı. Eğitimin sonunda katılımcılara, İngilizce makale yazımında anlatılan her bir aşamanın önemli ve birbirleriyle ilişkili olduğu uyarısını yaptı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Kırklareli haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Kırklareli haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Kırklareli'nde, 'İngilizce Makale Yazma Eğitimi' verildi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı