KIRKLARELİ HABERLERİ

Kırklareli’nde ‘fırçala dişlerini, göster gülüşlerini’ projesi işbirliği protokolü imzalandı

DHA
04.05.2017 - 12:07Son Güncelleme :
DHA

Vahit İŞBAŞARAN/KIRKLARELİ(DHA)- KIRKLARELİ Üniversitesi ve Kamu Hastaneleri Birliği Kırklareli Genel Sekreterliği arasında “Fırçala Dişlerini, Göster Gülüşlerini” projesi işbirliği protokolü imzalandı.

Kırklareli Üniversitesi Rektörlük Senato Odası’nda gerçekleştirilen törende işbirliği protokolü, Üniversite Rektörü Prof. Dr. Bülent Şengörür ile Kırklareli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Fergan Genç tarafından imzalandı. Protokol törenine ayrıca; Kırklareli Ağız ve Diş Hastanesi Başhekimi Dt. Hüseyin Topçuoğlu, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Buket Aşkın ve Öğretim Görevlisi Nilüfer Çeken katıldı. İmzalanan protokol ile Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama programı akademisyen ve öğrencileri ilkokul 1. 2. ve 3. Sınıf öğrencilerine; doğru el yıkama ve doğru diş fırçalama alışkanlığının kazandırılmasının yanı sıra bu öğrencilerin yaratıcılık becerilerini destekleyerek; kültürel, sosyal ve akademik yönden gelişmelerine katkıda bulunacaklar.    

Rektör Prof. Dr. Bülent Şengörür, törende yaptığı konuşmada Kırklareli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ile işbirliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti belirterek, şunları ifade etti: “Bu projedeki amacımız, ilkokul çağındaki çocuklarımıza diş fırçalama alışkanlığı kazandırmaktır. Aynı zamanda temizlik konusunda bir alışkanlık edinmelerini sağlayacağız. Bunların yanında Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama programı öğrencilerimizin de toplumla kaynaşmasını temin edeceğiz. İnşallah bu projenin devamı da gelir ve daha güzel nice projelere birlikte yine imza atarız.”

Kamu hastaneler Birliği Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Fergan Genç de konuşmasında Kırklareli Üniversitesi Rektörlüğü ile böyle bir projeye imza atmaktan duyduğu onuru dile getirerek, şunları söyledi: “Fırçala Dişlerini, Göster Gülüşlerini projesini bir sosyal sorumluluk projesi olarak görüyoruz. İnşallah bundan sonra da benzer projeler oldukça içinde yer almaya devam edeceğiz. Ağız ve diş sağlığı konusunda yürüttüğümüz çalışmalarımızda asıl hizmetimiz tedavi edici hekimlik olmasına karşın bu projede bir bakıma temel sağlık hizmeti, koruyucu sağlık hizmeti vereceğiz. Çocuklarımızı bilinçlendireceğiz. İnşallah Kırklarelimiz ve ülkemiz için güzel ve faydalı işler yapmaya devam ederiz. Projenin hayırlı-uğurlu olmasını diliyorum."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırklareli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırklareli ilinden Kırklareli’nde ‘fırçala dişlerini, göster gülüşlerini’ projesi işbirliği protokolü imzalandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Mayıs 2017 tarihinde saat 12 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kırklareli’nde ‘fırçala dişlerini, göster gülüşlerini’ projesi işbirliği protokolü imzalandı haberi güncellenecektir.

KIRKLARELİ NAMAZ VAKİTLERİ
20 Kasım 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:12
 • Guneş
  07:59
 • Öğle
  13:08
 • İkindi
  15:38
 • Akşam
  17:55
 • Yatsı
  19:30
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı